عملیات اجرایی طرح ۲ هزار هکتاری بیابان زدایی و نهال کاری روز چهارشنبه با حضور استاندار خوزستان به صورت نمادین با غرس نهال در یکی از مناطق نفتی جنوب شرق اهواز شروع شد.
کد خبر: ۱۰۲۳۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹ 19 January 2022

به گزارش ایرنا این طرح بر اساس تفاهم نامه شرکت ملی نفت ایران و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان در پنج نقطه شلمچه ، رامهرمز ، شوش ، اهواز و آغاجاری با اعتباری بالغ بر ۱۴۰میلیارد ریال از اعتبارات نفت اجرا می‌شود.
استاندار خوزستان در این آیین که مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب حضور داشت حفظ محیط زیست (آب ، هوا و خاک)را که در قانون اساسی به آن تصریح شده را بخشی از حقوق عامه بیان کرد و افزود:باید با اجرای طرح های آبخیزداری و نهال کاری ، ریزگردها را مهار و فضای زندگی مردم را بهبود ببخشیم.
صادق خلیلیان با اشاره به ضرورت مقابله با آلاینده هایی که منشاء داخلی و خارجی دارند و زندگی مردم را سخت کرده است اظهار داشت:توسعه پایدار بدون توجه به مولفه‌های محیط زیست امکان پذیرنیست ازاین رو بهبود محیط زیست و مهار ریزگردها یک ضرورت اجتناب ناپذیراست.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان نیز در این آیین با بیان اینکه ۴.۹میلیون هکتار از مساحت ۶.۴میلیون هکتاری خوزستان را عرضه‌های ملی تشکیل می‌دهد افزود: از این میزان عرصه های ملی ، یک میلیون و ۲۵۰هزار هکتار بیابان در استان وجود دارد که  حدود ۳۴۳هزار هکتار آن کانون های تولید گرد و غبار است.
سیدمحمدتقی سجادی افزود:از سال ۱۳۹۵تا ۱۳۹۹ درسطحی بالغ بر ۲۵۰هزار هکتار از اراضی بیابانی و کانون های گرد وغبار اقدام های لازم برای تثبیت خاک ، آبخیزداری و قرق شروع شده که مهمترین بخش آن نهال کاری ۲۴هزار و ۸۰۰هکتار و ۲۴هزار هکتار مدیریت روان آب و قرق بوده است.

برچسب ها: کاشت نهال
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار