سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: خبر نقل شده از سوی دبیرکل سازمان جهانی بهداشت مبنی بر پایان کرونا صحت ندارد و این صحبت‌ها ناشی از ترجمه غلط است.
کد خبر: ۱۰۶۸۵۲۸
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹ 20 September 2022

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سید محمد علوی سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان، اظهار کرد: در هفته گذشته موارد ابتلا به کرونا در خوزستان حدود ۴۵ درصد و موارد بستری ۳۵ درصد نسبت‌به هفته قبل از آن کاهش داشته‌ایم.

وی افزود: همچنین در این استان طی هفته گذشته روزانه ۱۰ تا ۲۰ مورد بیمار مبتلا به کرونا شناسایی می‌شد. در همین بازه سه تا هفت مورد بستری می‌شدند که در رد روز گذشته از این‌هم کمتر و به حدود دو تا سه نفر کاهش یافتند.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: وضعیت کرونا در خوزستان نیز همانند سایر نقاط کشور و دنیا در حالت پایداری قرار دارد اما اتمام موج اخیر کرونا به معنای عادی شدن شرایط نمی‌باشد و مطرح کردن صحبت‌هایی همچون پایان کرونا صحیح نیست.

وی در خصوص صحبت‌های مطرح شده به نقل از دبیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) مبنی بر اینکه پایان همه‌گیری کووید - ۱۹ قابل رویت است، ادامه داد: این صحبت‌ها ناشی از ترجمه غلط صحبت‌های دبیرکل سازمان جهانی بهداشت بوده است. وی گفته بود که اخیرا موارد بیماری کم شده و باید مراقبت‌ها بیشتر شود و این وضعیت ادامه یابد اما مطرح کردن صحبت‌هایی مبنی بر اینکه به پایان راه کرونا رسیده‌ایم تفسیر غلطی است.

سید محمد علوی تصریح کرد: هرچند اکنون موارد ابتلا به کرونا کاهش‌یافته اما نباید غافل از این نکته شد که موج‌های قبلی بعد از گذشت مدتی از شرایط آرام آغاز می‌شدند.

وی اظهار کرد: همچنان باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری انجام شود چراکه اثربخشی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در شرایط پایدار بیشتر از زمانی است که در موج بیماری قرار داریم.

علوی با بیان این‌که افراد بالای ۱۸ سال هر ۶ ماه یک‌بار باید واکسن کرونا دریافت کنند، اظهار کرد: در حال حاضر پوشش نوبت اول واکسیناسیون در افراد بالای ۱۲ سال ۸۶ درصد و نوبت دوم ۷۵ درصد است. پوشش نوبت سوم واکسیناسیون در افراد بالای ۱۸ سال نیز ۳۶ درصد و نوبت چهارم حدود ۱۲ درصد و بسیار کم است.

وی با اشاره به واکسیناسیون دانش آموزان، بیان کرد: ۹۷ درصد دانش‌آموزان دبیرستانی خوزستان نوبت اول و حدود ۸۰ درصد آن‌ها نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان اضافه کرد: پوشش واکسیناسیون در کودکان دبستان کمتر است وباید والدین عزیز به واکسیناسیون کودکان خود قبل از بازگشایی مدارس ابتدایی حساس شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار