معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به افزایش سطح زیر کشت پاییزه در خوزستان در مقایسه با سال گذشته، گفت: تاکنون ۲۷۷ هزار و ۵۸۸ هکتار کشت پاییزه در خوزستان انجام شده است.
کد خبر: ۱۰۷۹۰۵۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷ 26 November 2022

تورج نوروزی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به کشت پاییزه در خوزستان اظهار کرد: پس از برنامه‌ریزی در خصوص سطح زیر کشت و تامین آب مورد نیاز، کشت پاییزه از اوایل آبان ماه در خوزستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به افزایش سطح زیر کشت پاییزه در خوزستان در مقایسه با سال گذشته، افزود: سرانجام تصمیم بر این شد تا در خوزستان ۷۱۶ هزار و ۶۰۰ هکتار کشت پاییزه داشته باشیم و این عدد به تصویب رسیده است. پیش از این قرار بود که حدود ۶۲۹ هزار هکتار کشت پاییزه انجام شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: این سطح زیر کشت و الگوی کشت پاییزه برای حوضه‌ های آبی کرخه، مارون، کارون، دز و خیرآباد مشخص شده است و براساس آنچه مصوب شده کشاورزان امکان کشت محصولات مورد نظر را دارند.

نوروزی عنوان کرد: تاکنون ۲۷۷ هزار و ۵۸۸ هکتار کشت پاییزه در خوزستان انجام شده است و عملیات کشت همچنان در مناطق مختلف استان ادامه دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه امسال با توجه به هماهنگی‌های انجام‌شده و علی رغم مشکلاتی که در بحث کمبود ذخایر آبی سدهای خوزستان وجود دارد، کشت فصلی و پاییزه خوزستان مطابق با الگوی کشت در همه حوضه‌های آبی انجام می‌شود و ممنوعیت کشت نداریم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار