فرمانده سپاه حضرت ولیعصر خوزستان با بیان اینکه پشتیبانی صنعتگران از جبهه ها در پیروزی رزمندگان اسلام بسیار اثرگذار بود گفت: صنعتگران در دوران دفاع مقدس در کنار نقش میدانی که داشتند در پشتیبانی از جنگ نیز بسیار اثر گذار بودند.
کد خبر: ۱۰۷۹۲۵۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰ 27 November 2022

به گزارش ایرنا سردار حسن شاهوار پور یکشنبه در نخستین یادواره شهدای صنعت خوزستان در محل تالار امام رضا (ع) اهواز بیان کرد: مسیری که همسو با شهدا انتخاب شده است مسیر درست و هدایت شده ای است و در این راه باید با منش و اخلاق شهدا آشنا شویم.

وی گفت: یکی از مسائلی که دشمنان انقلاب اسلامی از همان زمان پیروری انقلاب در برنامه های خود داشتند فروپاشی اقتصاد کشور بود ، دشمنان همواره تلاش کرده اند تا انقلاب اسلامی را با فشار اقتصادی به مرحله فروپاشی برسانند.

سردار شاهوار پور اظهار داشت: به همین منظور در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ، برخی کارخانه ها تعطیل یا نیمه تعطیل شدند و با شروع جنگ تحمیلی دشمن تلاش داشت تا فشار بیشتری را بر ایران وارد کند.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان یکی از راهبردهای دشمن در جنگ تحمیلی را فلج کردن کشور از طریق تعطیلی بخش صنعت عنوان کرد و گفت: حمله به بندر خرمشهر به عنوان یکی از بنادر تجاری ایران و حمله به صنایع نفت و پالایشگاه آبادان از جمله اقدامات دشمن در این راستا بود.

سردار شاهوار پور ادامه داد: در ۶ ماهه اول جنگ تحمیلی بخش صنعت در همه استان های مرزی تعطیل شد و بسیاری از کارکنان بخش صنعت برای حفاظت از کار و تولید کشور به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه در این شرایط می بایست برای اداره جنگ و کشور صنایع بازیابی می شد اظهار داشت: در این شرایط سخت بخش صنعت موفق شد در مدت کوتاهی خود را بازیابی کند.

سردار شاهوارپور اظهار داشت: امروز صنایع مختلف در استان خوزستان در بهترین جایگاه قرار دارند، البته انتظار داریم صنایع پایین دستی نیز در استان خوزستان بیش از این رشد کنند.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان با اشاره به اینکه بیش از ۵۲ درصد اشتغال کشور در بخش خدمات و در حوزه صنعت تنها ۲۸ درصد است گفت: باید برنامه ریزی شود تا شاهد توسعه و ایجاد اشتغال بیشتری در بخش صنایع پایین دستی باشیم.

وی گفت: باید با تفکر بسیجی و با رویکردی که در دوران دفاع مقدس وجود داشت صنعتگران برای پیشرفت کشور فعالیت کنند.

در ادامه این مراسم دبیر یادواره شهدای صنعت خوزستان بیان کرد: یکی از برکات برگزاری یادواره شهدای صنعت خوزستان این است که ظرفیت ها و تلاش های صنعتگران در بخش های مختلف کشور را به نمایش بگذاریم.

سرهنگ دوم پاسدار ناصر زاهدی نیا افزود: برای نزدیک کردن صنایع استان با نخبگان و شرکت های دانش بنیان باید بیش ازاین تلاش شود ، با برگزاری این یادواره تلاش داشتیم تا ارتباط بین صنایع را بیشتر کنیم.

وی گفت: امید است این یادواره مسیر پیشرفت و توسعه صنایع و همکاری بیشتر صنعتگران را فراهم سازد.

دبیر یادواره شهدای صنعت خوزستان بیان کرد: با افزایش ظرفیت تولید در صنایع و معادن استان می توان بسیاری از مشکلات اشتغال و اقتصادی جوانان را برطرف نمود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار