مدیر امور مشترکان و درآمد شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون از آغاز انعقاد قرارداد آب طبق مصوبات استانی برای محصولات زمستانه سال ۱۴۰۱ شبکه های آبیاری مارون خبر داد.
کد خبر: ۱۰۷۹۵۳۱
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۳ 28 November 2022

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، “جعفر قاسمی” گفت: عقد قرارداد آب محصولات زمستانه از ۱ آذرماه سال جاری و طبق مصوبات شورای کشاورزی استان آغاز شده که در این چند روز با استقبال خوب کشاورزان منطقه مواجه بوده ایم.

وی، عمده محصولات شتوی کشت شده در فصل زمستان را گندم، جو و کلزا عنوان کرد و باتوجه به اینکه مخزن سد در شرایط نرمال نیست، از کشاورزان تحت پوشش شبکه آبیاری مارون خواست با استفاده بهینه از آب،  مانع از تلفات بی رویه آب شوند.

وی از کشاورزان خواست جهت عقد قرارداد آب، ابتدا جهت تعیین الگوی کشت خود به ادارات جهادکشاورزی شهرستان های بهبهان، رامهرمز، امیدیه و آغاجاری مراجعه و سپس برای تسویه بدهی کشت های قبلی خود و انعقاد قرارداد آب زارعی به امورمشترکان شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری مارون مراجعه کنند. شرکت بهره برداری از سد ، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون در شبکه های تحت پوشش خود شامل حوضه بهبهان،
بنه باشت، جایزان و فجر، بیش از ۵ هزار مشترک دارد که در هر فصل زراعی با شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری مارون قرارداد برداشت آب منعقد می نمایند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار