پدیده گردو غبار امروز در نوار مرزی و نواحی مرکزی استان خوزستان به وقوع پیوسته و در شمال خوزستان هیچگونه گزارشی مبنی بر گرد و غبار اعلام نشده است. منشا این گرد و خاک در استان خوزستان کانون های داخلی است و طبق پیش بینی های انجام شده تا فردا ادامه خواهد داشت.
کد خبر: ۳۰۰۹۲۹
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰ 24 September 2016

به گزارش تابناک خوزستان مدیرکل هواشناسی استان خوزستان در گفتگو با تابناک گفت: امروز و فردا شاهد وقوع گرد و غبار در استان خوزستان هستیم؛ این وضعیت از صبح امروز موجب شده که دید افقی در ماهشهر به 800 متر برسد، همچنین اکنون سرعت باد در ماهشهر 45 کیلومتر در ساعت است.

بهادری در ادامه افزود: وزش بادهای نسبتا شدید با سرع 40 تا 50 کیلومتری در استان خوزستان سبب گردید تا کانون های ریزگرد داخلی فعال شوند و شاهد وقوع پدیده گرد و غبار در استان باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: پدیده گردو غبار امروز در نوار مرزی و نواحی مرکزی استان خوزستان به وقوع پیوسته است و در شمال خوزستان هیچگونه گزارشی مبنی بر گرد و غبار اعلام نشده است.

مدیرکل هواشناسی استان خوزستان اذعان کرد: منشا این گرد و خاک در استان خوزستان کانون های داخلی است و طبق پیش بینی های انجام شده تا فردا ادامه خواهد داشت.

بهادری افزود: از فردا هیچ پدیده خاصی برای خوزستان پیش بینی نشده است و از روز جمعه با کاهش دمای هوا بین 4 تا 6 درجه روبرو خواهیم بود.

وی با اشاره به این که میانگین حداکثر دمای خوزستان طی 24 ساعت گذشته 41 درجه بوده است افزود: امروز ایذه با 16 درجه و اهواز با 42 درجه به ترتیب خنک ترین و گرمترین نقاط خوزستان می باشند.


منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار