عبدالله کعبی عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد در دیدار مشترک با سرمایه گذاران خارجی از کشور ترکیه از فرآیند تولید ۵۰۰ فرصت شغلی در حوزه صنعت در منطقه خبر داد
کد خبر: ۴۳۳۹۹۳
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹ 01 June 2017
عبدالله کعبی عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد در دیدار مشترک با سرمایه گذاران خارجی از کشور ترکیه از فرآیند تولید ۵۰۰ فرصت شغلی در حوزه صنعت در منطقه خبر داد.

 هیئتی اقتصادی متشکل از سرمایه گذاران و صاحبان صنایع از کشور ترکیه، در دیدار با عبدالله کعبی عضو هیئت مدیره این سازمان آمادگی خود را به منظور سرمایه گذاری در حوزه صنایع بهداشتی در آبادان و خرمشهر اعلام نمودند.

در این دیدار، کعبی، عضو هیئت مدیره این سازمان، با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های اقتصادی و صنعتی آبادان و خرمشهر ، عنوان کرد: سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند یک فرصت است و آن را باید در بعد وسیع و در فرآیند بلند مدت ارزیابی و بررسی کرد.

حضور سرمایه گذاران در این منطقه و اعلام آمادگی آنها برای مشارکت در فعالیت های اقتصادی، نشان از میزان اهمیت و موقعیت ویژه اروند در ابعاد ژئو پلیتیک و ژئو استراتژیک است.

وی در این باره افزود: تجارت و بازرگانی از یک طرف و صنعت و تولیدات مهم استراتژیک در حوزه نفتی از طرف دیگر، منطقه آزاد اروند را در مرکز توجه سرمایه گذاران قرار داده است و حضور سرمایه گذارانی از کشورهای ترکیه، لهستان، آلمان و برخی از کشورهای اروپای غربی و شرقی در بعد کلان  می تواند زمینه ای برای تحول اقتصادی در اروند باشد.

این در حالی است که منطقه آزاد اروند توانسته است با حضور سرمایه گذاران داخلی و به ویژه محلی، عملکردی موفقیت آمیز در صنعت و تجارت داشته باشد.

کعبی در پایان اظهار کرد: سرمایه گذاران ترکی امروز با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های منطقه آزاد اروند، برای سرمایه گذاری در حوزه تولید لوازم بهداشتی با هدف ایجاد زنجیره اقتصادی با ظرفیت ۵۰۰ فرصت شغلی، آمادگی خود را برای حضور فعال نشان دادند و ما در این زمینه کاملا از این فعالیت ها استقبال می کنیم و شرایط و تسهیلات لازم برای این حضور مهیا است چرا که در منطقه آزاد اروند پس از استقرار گمرک در مبادی خروجی، رویه ها و قوانین مناطق آزاد کشور به طور کامل اجرا خواهد شد و بدین ترتیب زمینه برای حضور فعال سرمایه گذاران داخلی و خارجی بیش از گذشته مهیا تر شده است.

منبع: تابناک
برچسب ها: عبدالله کعبی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار