سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به عنوان حاکمیت منطقه باید ساز و کارهای لازم برای ایفای نقشی متفاوت و عامل در زمینه ی محیط زیست منطقه را ایجاد کند
کد خبر: ۴۳۸۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹ 10 June 2017
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به عنوان حاکمیت منطقه باید ساز و کارهای لازم برای ایفای نقشی متفاوت و عامل در زمینه ی محیط زیست منطقه را ایجاد کند.

مدیرعامل و تنی چند از مدیران و مسئولین این سازمان در گرامیداشت روز جهانی محیط زیست، (چهارشنبه 17 خرداد) با کارکنان اداره محیط زیست این سازمان دیدار کرد.

سید امید شهیدی نیا، ضمن تبریک روز جهانی محیط زیست، از تلاشهای همکاران خود در این زمینه قدردانی کرد.

وی خاطر نشان کرد: محیط زیست آنقدر اهمیت دارد که با گذشت زمان، استانداردها در این زمینه سخت گیرانه تر می‌شود چرا که سلامت و آرامش انسان به سلامت محیط زیست گره خورده است.

شهیدی نیا، با ابراز رضایت از عملکرد فعلی اداره محیط زیست: توصیه کرد که تنها به نقش نظارتی خود بسنده نکنند؛ وی در این زمینه افزود: سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به عنوان حاکمیت، متولی بحث محیط زیست منطقه است و باید فعالانه نسبت به مسائل زیست محیطی شرکتها واکنش نشان دهد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به اشتغال و فعالیت نزدیک به 30 هزار نفر در این منطقه و شرایط نامطلوب آب و هوایی بر برخورد با صنایع آلاینده تاکید کرد و گفت: ما باید ساز و کارهای لازم را برای ایفای نقشی متفاوت و عامل در زمینه ی محیط زیست منطقه ایجاد کنیم و از ابزارهای خود استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: بایستی برای شرکتهای آلاینده ای که برنامه ی مشخصی برای رفع مسائل خود ندارند بازه ی زمانی منطقی قرارداد و در صورت عدم رعایت، میتوان از ابزارهای قانونی حاکمیتی برای توقف فرایندهای آلاینده استفاده کرد.

پیش از سخنان شهیدی نیا، کشکولی، سرپرست امور HSE و قانع، رئیس محیط زیست این سازمان توضیحاتی را در خصوص عملکرد و برنامه های اداره ی محیط زیست بیان کردند.

محمد رضا قانع، در بخشی از صحبتهای خود از مهمترین اقدامات و رخدادهای مثبت زیست محیطی یکسال گذشته نام برد و توقف فعالیت واحد کلرآلکالی پتروشیمی بندرامام، کلنگ زنی تصفیه خانه پتروشیمی بندرامام، راه اندازی تصفیه خانه پتروشیمی مارون و راه اندازی زباله سوز سایت یک را بخشی از آنها دانست.

وی اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال جاری شاهد نصب 2 سیستم جمع آوری آلاینده های هوا روی حوضچه های پساپ پتروشیمی مارون و فجر باشیم چرا که این سیستم ها کمک شایانی به بهبود وضعیت هوای منطقه خواهد کرد.

قانع خاطر نشان کرد: فاز دوم منطقه ویژه اجرا خواهد شد و لازم است با دقت نظر از روزآمد ترین تکنولوژی های دنیا در ایجاد تاسیسات صنعتی این فاز استفاده شود.

44 سال پیش در مقر سازمان ملل متحد در استکهلم، کنفرانسی بنام انسان و محیط زیست تشکیل شد و طی آن بیانیه ای مشتمل بر 26 اصل برای حفظ محیط زیست به تصویب رسید.

منبع: تابناک
برچسب ها: شهیدی نیا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار