همزمان با مراکز علمی کاربردی سراسر کشور آغاز شد
همزمان با مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی در سراسر کشور امتحانات نیم سال دوم سال تحصیلی 96-95 مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری در اهواز آغاز شد
کد خبر: ۴۳۹۸۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰ 12 June 2017
 شرکت ملی حفاری ایران رئیس این مرکز  توضیح داد: این دوره امتحانات از بیستم خردادماه  شروع و تا چهارم تیرماه ادامه دارد.

مهدی مهران گفت: در این ارتباط 22  کلاس آموزشی و فضای مناسب برای حضور یک هزار و 500 دانشجو در پنج رشته در مقطع کاردانی و یک رشته  کارشناسی تجهیز شده است.

وی با بیان اینکه در این امتحانات پنج هزار و 500 نفر، برگه امتحانی، توزیع، نظارت و اجرا خواهد شد، افزود: این امتحانات با نظارت واحد سنجش و ارزیابی دانشگاه علمی کاربردی استان خوزستان برگزار می شود.

مهران اظهار کرد: در پایان این ترم  در مقطع کاردانی در رشته های عملیات حفاری، سیال حفاری، سیمان و اسید،  نگهداری و تعمیرات مکانیک و تعمیرات برق دستگاه حفاری دانش آموخته خواهیم داشت.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری گفت: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان « سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» اساسی ترین رسالت مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری ارتقاء دانش، فناوری و ایجاد مهارت و توانایی در افراد به منظور تصدی مشاغل و همچنین رفع نیاز بازار کار داخلی است.   

معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران در پیوند با این مطلب افزود: با هماهنگی های به عمل آمده و موافقت مدیریت ارشد شرکت و دانشگاه جامع علمی کاربردی برای سال تحصیلی پیش رو  اقدام به ارتقاء  رشته ها و مقاطع تحصیلی این مرکز گردیده است.

مهران اظهار کرد: در این زمینه ضمن اخذ مجوز ایجاد دو رشته تحصیلی کارشناسی عملیات حفاری و کارشناسی سیال حفاری در این مرکز در سال تحصیلی  97 – 96  اقدام به جذب دانشجو در این رشته ها خواهد شد.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری گفت: مطالعات نشان می دهد بیش از 78 درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی شاغل و 22 درصد فاقد شغل هستند، همچنین 60 درصد دانشجویان مراکز علمی کاربردی در کشور اذعان دارند که وضعیت شغلی آنها مرتبط با رشته های تحصیلی می باشد.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه به همکاری های علمی این مرکز با مراکز علمی بین المللی و برگزاری کارگاه های تخصصی اشاره کرد و افزود: از جمله این کارگاه ها، کارگاه  حفاری (آنالیز پارامترهای حفاری) است که با حضور مدیر گروه نفت انستیتو مهندسی نفت دانشگاه لئوبن اتریش برگزار گردید.

مهران همچنین چاپ مقاله های مختلف علمی توسط اساتید این مرکز در مجلات بین المللی ISI و کنفرانس آسیا اقیانوسیه حفاری ( SPE / IADC ) را بیانگر توانمندی های بالای علمی اساتید مرکز عنوان کرد.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری با اشاره به اینکه این مرکز وابسته به شرکت ملی حفاری ایران و تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی فعالیت می کند، خاطر نشان کرد: مرکز علمی کاربردی حفاری  هم اینک در مقطع کاردانی در رشته های عملیات حفاری، سیال، سیمان و اسید، برق، مکانیک و  ایمنی و در مقطع کارشناسی در رشته ایمنی، سلامت و محیط زیست صنعتی دانشجو دارد.  

وی یادآور شد: این مرکز برای برگزاری دوره های کارورزی خود از کارگاه های ماشین آلات حفاری، پمپ و کمپرسور، موتورآلات ، تجهیزات الکترونیک دستگاه حفاری، تعمیرات  و نگهداری پمپ تراک، کارگاه عمومی مکانیک و شبیه ساز دستگاه حفاری شرکت استفاده می کند.

مهران ارتقاء رشته و مقاطع تحصیلی - تخصصی، همکاری بین المللی با کشورهای نفتخیز منطقه، بهبود شاخص های مهارتی در آموزش های کاربردی و برگزاری دوره های آموزش آزاد با توجه به ظرفیت های علمی تخصصی را به عنوان نقشه راه این مرکز مورد اشاره قرار داد. 

منبع: تابناک
برچسب ها: مهدی مهران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار