نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری نمایشگاه قرآن را بستری بالنده برای پیوند نفوس مستعد با مفاهیم قرآن و عترت دانست
کد خبر: ۴۴۰۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳ 13 June 2017
 آیت الله دکتر محسن حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، در حاشیه برپایی نمایشگاه قرآن، عترت و مسجد استان، با تبریک ولادت امام خسن مجتبی اظهار کرد: این نمایشگاه که طبق سال های گذشته به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا شده، فضای بسیار مقدس و بستر بالنده و پویایی برای آشنایی و پیوند نفوس مستعده و مفاهیم بلند قرآن، معنویت و عترت است.

وی افزود: خوشبختانه سال به سال این نمایشگاه هم عمق و هم گسترش پیدا می کند و ما امسال شاهد گستردگی خوبی از این نمایشگاه شدیم و صدها نفر بیننده مشتاق را زیارت کردیم که از محصولات فرهنگی این نمایشگاه استفاده کردند.

 حیدری ابراز کرد: هنرهای زیبا، عکاسی، خطاطی و هنرهای دستی که در این نمایشگاه در معرض دید عموم درآمده، همه در راستای قرآن و عترت بوده که کار بسیار خوبی است و آروزی توفیق برای همه برگزارکنندگان داریم که خوشبختانه با این کارها حسن سلیقه خود را به خوبی نشان دادند.

امام جمعه موقت اهواز همچنین در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه مساجد سنگر هم عبادی و هم تربیتی هستند و در شرایطی که جنگی تحمیل شود همچون دوران دفاع مقدس، مساجد تبدیل به سنگرهای نظامی می شوند، اضافه کرد: مساجد سنگر فرهنگی، هنری و علمی هستند که در این زمینه امور مساجد و کانون های مساجد کم و بیش فعالند.

 وی با اشاره به اینکه کانون های مساجد ظرفیت زیادتری دارند که باید از آنها استفاده کرد، ادامه داد: باید به کانون های مساجد توجه و عنایت بیشتری داشت و در جهت گسترده کردن و تعمیق ظرفیت آنها تلاش کرد چرا که می توان از این ظرفیت ها استفاده های بسیار و بهره های معنوی زیادی برد.

 آیت الله حیدری، مساجد را بهترین راه برای نگهداری و صیانت جوانان از تهاجمات فرهنگی دانست و تصریح کرد: باید به مساجد بهای لازم داده شود که البته در این زمینه هم مردم و هم مسئولان کم و بیش بها می دهند ولی باید روز به روز بها دادن به مساجد و کانون های فرهنگی هنری بیشتر شود.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار