از ابتدای سال جاری تاکنون توسط ناوگان ملی حفاری محقق شد؛
مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران از 34 روز جلو افتادگی در عملیات حفر و تکمیل چهار حلقه چاه نفت توسط ناوگان این شرکت در مناطق نفتخیز خشکی کشور خبر داد
کد خبر: ۴۴۱۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶ 14 June 2017
مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران از 34 روز جلو افتادگی در عملیات حفر و تکمیل چهار حلقه چاه نفت توسط ناوگان این شرکت در مناطق نفتخیز خشکی کشور خبر داد.

ناصر قلی پور در توضیح بیشتر در این باره گفت: از این تعداد چاه یک حلقه توصیفی و سه حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

وی افزود: این چاه ها یک حلقه در مناطق عملیاتی میدان نفتی آزادگان جنوبی بر اساس قرار داد با شرکت مهندسی و توسعه نفت و سه حلقه در میادین نفتی بی بی حکیمه و گچساران در گستره عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در مناطق نفتخیز جنوب حفر و تکمیل شده است.

قلی پور اظهار کرد: مدت تعیین شده از سوی کارفرما برای حفر و تکمیل این چاه ها 274 روز بود که با تلاش شبانه روزی کارکنان سختکوش دستگاه حفاری 89 فتح در میدان نفتی آزادگان جنوبی، 75 فتح در میدان بی بی حکیمه و 46 و 50 فتح در میدان نفتی گچساران این مدت به 240 روز کاهش یافت.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران گفت: این چاه ها پس از تکمیل نهایی برای بهره برداری به شرکت های متقاضی تحویل و در مدار تولید قرار گرفت.

وی افزود: شتاب بخشیدن به اجرای پروژه های حفاری که در نتیجه تعامل و همکاری نزدیک میان متخصصان شرکت های متقاضی حاصل می شود از نظر تولیدی شدن زودهنگام چاه و ترخیص دکل ارزش اقتصادی قابل توجهی دارد.

شرکت ملی حفاری ایران در سال 95 موفق شد حفاری 50 حلقه چاه را  742 روز زودتر از برنامه تعریف شده از سوی کارفرماها به اتمام برساند که این توفیق در بعد اقتصادی و پاسخگویی به موقع به نیازهای صنعت نفت کشور بسیار ارزشمند می باشد. 

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار