کد خبر: ۴۷۳۱۳۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۶ 05 August 2017
با وجود اینکه فعالیت شورای پنجم چند روز دیگر آغاز می‌شود، گمانه‌هایی مبنی بر انتخاب شهردار از طریق روابط و سفارشات وجود دارد و باید دید در این میان شایعات صحت پیدا می‌کند یا اینکه ابقای شهردار جدید پایان بخش تمام سخنان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس خوزستان از ایذه، بیش از چند ماه از انتخابات شورای شهر در سرتاسر کشور می‌گذرد و در این بین نیز شهرستان ایذه هم مانند سایر شهرها دارای چند عضو شورای شهر است و البته این اعضای جدید تا چند روز آینده باید شهرداری را برای این شهر محروم انتخاب کنند.

در دوره‌های اخیر شورای شهر ایذه حاشیه‌های زیادی وجود داشت و از همه مهم‌تر به جای اینکه وقت خود را صرف خدمت‌رسانی به شهروندان ایذه‌ای کنند درگیر مسائل حاشیه‌ای بودند که به راحتی می‌توان دوره گذشته را که یکی از حاشیه‌دارترین شوراهای شهر مثال زد.

در همین رابطه شهر در طول این چند سال اخیر دست‌خوش تغییرات آنچنانی از لحاظ به‌وجود آوردن فضاهای تفریحی و... نشد اما ناگفته نماند که همین اواخر از جهت بهتر کردن خیابان‌های سطح شهر تغییرات جزیی به وجود آمده است.

ایذه به سبب قدمت زیاد و تاریخی خود بایستی از لحاظ فضاهای تفریحی و امکانات رفاهی و همچنین ایجاد فضای سبز مناسب در سطح شهرهای تراز اول باشد؛ چرا که یک شهرستان توریست‌پذیر بوده و همه‌روزه شاهد گردشگران زیادی در مناطق تاریخی و تفریحی است و این موضوع باید شهر را از لحاظ امکانات رفاهی هم برای شهروندان و هم اینکه گردشگران بهره‌مند شوند.

البته در این سال‌ها مسؤولان کلان شهرستان ایذه و همچنین اعضاهای شورای قدیم برای به‌وجود آوردن یک شهر زیبا را در تبلیغات انتخاباتی خود شعار می‌دادند، اما متاسفانه این موضوع تاکنون به خوبی پیشرفت آنچنانی نداشته است.

اما وعده‌ها هم پایانی نداشت تا اینکه به شورای های جدید هم رسید و حالا مردم از اعضای جدید انتظاراتی دارند و امیدوار هستند که این‌ها به خوبی برآورده شود.

انتخاب شهردار ایذه از مهم‌ترین وظایف شورای‌های شهر است که متاسفانه در این سال‌های اخیر این انتصاب‌ها از سوی اعضای شورا به خوبی برگزیده نشده‌اند و هرکدام که آمد و رفت چه شهرداران بومی و چه افراد غیر بومی به خوبی انجام وظیفه نکرده‌اند،که شاید این موضوع به سبب شایسته‌سالاری نبوده است.

حالا این‌روزها بحث انتخاب شهردار ایذه تب‌دار شده است و البته گزینه‌هایی هم شاید مد نظر اعضای شورای شهر باشند، اما آن‌چیزی که مهم بوده باید شورای شهر به فکر کمبودهای موجود در سطح شهر باشند و گزینه‌ای را مطرح کنند که از لحاظ فنی برتر و همچنین نسبت به خدمت‌رسانی به مردم هم دارای تعهد باشد.

در پایان مردم انتظار دارند که شورای شهر رفیق‌سالاری و قوم‌گرایی را در انتخاب شهردار به کار نبرند و شهر داری را انتصاب کنند که تمام شبانه روز مشغول به کار در شهر باشد.

با این وجود، جدال نفس‌گیر انتخاب شهردار از میان گزینه‌های موجود به چند حالت رسیده است که آیا انوشیروان بهرامی که در طول چندین ماه خدمت خود یک رضایت نسبی را به‌وجود آورد بر این منصب باقی خواهد ماند یا دو گزینه دیگر که به نوعی بومی منطقه بوده و کارایی خود را در پست‌ها و گذشته خود نشان داده‌اند در این جایگاه قرار خواهند گرفت، این نکته‌ای است که تمام آن به شورای منتخب باز می‌گردد تا در همین روزهای آغازین راه عیار 4 ساله خود را به نمایش بگذارد.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار