کد خبر: ۴۷۴۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸ 07 August 2017
 تعدادی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران روز دوشنبه با تجمع در مقابل ساختمان بانک ملی شعبه مرکزی اهواز خواستار دریافت حقوق و مطالبات معوقه خود شدند.
 
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران همچنان در انتظار دریافت حقوق معوقه
به گزارش ایرنا تجمع بیش از 200 کارگر، کارمند و کارشناس این شرکت، دوشنبه صبح در مقابل ساختمان بانک ملی شعبه مرکزی اهواز تجمع اعتراض آمیز کردند.
 
یکی از کارشناسان این شرکت که خواست نامش فاش نشود درگفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ما کارشناسان و کارگران خواستار پرداخت حقوق، معوقات، برقراری بیمه تامین اجتماعی ، بیمه تکمیلی و راه افتادن خط تولید کارخانه هستیم.
وی ادامه داد: کارگران چهار ماه و کارشناسان این شرکت تا پنج ماه حقوق دریافت نکرده اند و همچنین از امکاناتی همچون البسه کارگری، و حتی آب خوردن برخوردار نیستند.
 
وی افزود:بسیاری از کارگران این شرکت برای درمان اعضای خانواده خود به دلیل پرداخت نشدن حق بیمه، با مشکل روبه رو هستند که به دلیل نداشتن دفترچه بیمه با هزینه سنگین درمانی رو برو می شوند.
 
وی با انتقاد از پیگیر نشدن موضوع توسط مسئولان در خصوص برطرف شدن مشکل کارگران این شرکت ادامه داد: هیچ مسئول و مقامی پاسخی به کارگران تجمع کننده نمی دهد تا باعث دلگرمی کارگران شود. 
 
گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سال 88 به بخش خصوصی واگذار شد و در پی مطرح شدن پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در سال 1390 تاکنون زیر نظر دادستانی و مدیران منصوب آن اداره شده است. بلاتکلیفی این شرکت موجبات زیان انباشته در این مجتمع عظیم فولادی را فراهم کرده و کارگران و پیمانکاران این شرکت تاکنون چندین بار برای مطالبات خود تجمع کرده اند.
 
شرکت گروه ملی فولاد اسفند پارسال به بانک ملی واگذار شد.
منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار