کد خبر: ۴۷۵۰۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸ 08 August 2017
مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون، علت آتش سوزی در منطقه کریت کمپ در اهواز را ترکیدگی و نشت گاز در یکی از خطوط عنوان کرد و گفت: آتش سوزی در این محل مهار شده است.

محسن دهان زاده سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: ساعت 11:35 امروز یکی از خطوط زیرزمینی مایعات گازی، دچار ترکیدگی شد که این حادثه منجر به نشت گاز در محیط و آتش سوزی شد.

وی وقوع آتش سوزی در حوضچه پساب نفتی را رد کرد و افزود: خط لوله فرسوده مایعات گاز بین 2 واحد عملیاتی در منطقه کریت کمپ قرار دارد.

دهان زاده همچنین گفت: در این حادثه یک نفر دچار سوختگی شدید شده که به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی منتقل شده و 9 نفر دیگر نیز دچار مصدومیت گاز گرفتگی شدند. 
وی با بیان اینکه این حادثه هم اکنون مهار شده اظهار کرد: بررسی و بازرسی محل برای ایمن سازی محل و بازگشت به شرایط عادی در حال انجام است.

این مقام مسئول افزود: خسارت عمده ای به محل وارد نشده اما گزارش ها در حال جمع آوری و تکمیل است.

دهان زاده ادامه داد: کارگروهی برای بررسی علت این حادثه تشکیل شده است.

بر اساس این گزارش، مجتمع نفتی کریت کمپ در بخش غیزانیه در شرق اهواز، قرار دارد. این بخش دارای بیش از 90 روستا و بیش از 26 هزار نفر جمعیت است. 

بیشترین تاسیسات نفتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب (بزرگترین تولید کننده نفت کشور) در این بخش قرار دارد که عمده تاسیسات متعلق به شرکت نفت و گاز کارون بزرگ ترین شرکت تولید کننده نفت کشور است.

لوله های نفتی این مجتمع به دلیل فرسودگی تا کنون بارها دچار نشتی شده که اعتراض روستائیان را به دنبال داشته است. آخرین بار یکم مرداد جاری لوله های نفتی دچار نشتی شد.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار