صورت نوزاد دچار خراش و سپس بخیه شد!
مسئولان بیمارستان روش درمان را با احتمال گزیدگی توسط موش دنبال کردند و اقدامات لازم از جمله زدن واکسن و ضدعفونی را انجام دادند
کد خبر: ۴۷۶۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸ 11 August 2017
در روزهای اخیر، خبر گزیدگی یک نوزاد توسط موش کور در بیمارستان امام اهواز سوژه برخی شبکه های مجازی بود و انتشار این خبر بازتاب هایی را بدنبال داشته است. 

گرچه پس از انتشار گسترده این خبر، روابط عمومی دانشگاه جندی شاپور سکوت اختیار کرد و موضعی در قبال این خبر اتخاذ ننمود، اما امروز رئیس بیمارستان امام به خبرنگاران پاسخ های مبهمی داده که این اتفاق را بعنوان یک معما در اذهان مطرح می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز تاکنون درباره این واقعه سکوت کرده است.

به گزارش تابناک خوزستان، آنگونه که خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی خبر داده است رئیس بیمارستان امام گفته است: پرستاران بخش زنان بیمارستان صبح روز 16 مرداد به دنبال صدای گریه نوزاد و سر و صدای مادر به اتاق نوزاد تازه تولد شده مراجعه کرده و با صحنه خراشیدگی در سمت چپ صورت نوزاد مواجه شدند.

وی افزود: مادر نیز ادعا کرده زمانی که صدای گریه بچه را شنیدم با روشن کردن چراغ، خراش هایی را در صورتش مشاهده کردم اما اثری از جانوری نبود.

معصومی ادامه داد: زخم های نوزاد توسط پرستاران ضد عفونی و با 2 بخیه مورد مداوا قرار گرفت.

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز گفت: بعداز اطلاع یافتن از این حادثه در همان روز از نوزاد عیادت کردیم و بار دیگر از مادر و مادربزرگ نوزاد در خصوص مشاهده کردن موش سوال کردیم که آنها ادعا کردند چیزی ندیده اند.

وی اظهار کرد: روز بعد مشاوره عفونی نیز بر روی نوزاد انجام که احتمال گزیدگی بعید اعلام شد.

معصومی بیان کرد: مسئولان بیمارستان روش درمان را با احتمال گزیدگی توسط موش دنبال کردند و اقدامات لازم از جمله زدن واکسن و ضدعفونی را انجام دادند.

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز گفت: نوزاد 24 ساعت بعد مرخص شد اما همچنان تحت کنترل است و وضعیت مطلوبی دارد.

ابهام در علت حادثه
اظهارات رئیس بیمارستان امام در حالی صورت می گیرد که شاهدان عینی و تصاویر نوزاد حاکی از خراش هایی در صورت و سپس بخیه وی توسط پرستاران بیمارستان است و رئیس بیمارستان با اینکه گزیدگی توسط موش یا گربه را رد نموده ولی دلیل این اتفاق ناگهانی برای نوزاد را توضیح نداده است. گرچه وی در عین حال از انجام اقدامات لازم با احتمال گزیدگی خبر داده است!

وی همچنین نگفته که آیا ممکن است صورت یک نوزاد آن ساعت صبح بی دلیل دچار خراشیدگی و سپس نیازمند بخیه بشود؟

بی شک مردم حق دارند از رعایت بهداشت در بیمارستان های شهرشان اطمینان پیدا کنند و اگر در این زمینه تعلل و یا سوءتدبیری صورت گرفته باید بصورت شفاف به مردم اطلاع رسانی و با عوامل آن برخورد شود.

امیدواریم در روزهای آتی دلیل این واقعه بدون هیچگونه لاپوشانی و بصورت شفاف به رسانه ها و مردم اطلاع رسانی شود.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار