کد خبر: ۴۸۳۶۶۶
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷ 25 August 2017
 روزنامه فرهنگ جنوب در تازه ترین شماره خود مطلبی با عنوان' شورای پنجم با سرمایه اش چه می کند را به قلم مجید منادی سردبیر این روزنامه به چاپ رساند.

گروه‌ها و صفحات مجازی این روزها بیش از هر زمان دیگری صحنه بحث و تبادل نظر مردم و به ویژه فعالان اجتماعی، فرهنگی و سیاسی شهر اهواز درباره شهردار اهواز شده است.

سطح و شدت این بحث‌ها به گونه‌ای گسترش یافته که منتخبان مردم در شورای شهر نیز خود را ملزم دیده‌اند برای اینکه نظرات مردم را بدانند و نکات خود را نیز بیان کنند در این صحنه حضور داشته باشند.

این موضوع که به نوعی نشان احساس مسئولیت اجتماعی مردم ونخبگان نسبت به مسائل شهری است را باید قدردان بود و به نظر می رسد نهاد یا سازمان های مربوطه و یا سمن هایی که مسئولیت مستقیم در افکار سنجی مردم را دارند نباید از این سرمایه اجتماعی غفلت بورزند چرا که بدترین شهر و جامعه همان است که اعضای آن نسبت به حوادثش بی اعتنا شوند یا بدتر از آن از اصلاح امور وبیان مطالب خود نامید باشند.

مهم تر از ورود و تدقیق سازمان ها و سمن های مرتبط، فهم کردن این موضوع از سوی منتخبان مردم است، در اهواز و سایر شهرها افرادی که به عنوان نمایندگان مردم برگزیده شدند باید درک کنند مردمی که این گونه نگران شهر وآینده آن و در واقع آینده خود و فرزندان خود هستند نباید ناامید شوند.

شهروندانی که می دانیم و می‌دانید همواره مسئله مهاجرت از شهر را به عنوان راه حلی برای بهتر و راحت زیستن خانواده شان در پس ذهن دارند و از طرفی دلبستگی به خاک این استان و زیبایی‌های معنوی و طبیعی اش، مردم خون گرم، خانواده و عزیزان خود آن ها را تشویق به ماندن وتلاش برای اصلاح امور می کند.

پس از انتصاب چهره‌های جدید و پاکدست امید مردم دوباره جان گرفت و مردم احساس کردند و می کنند تیم جدید با چهره های شاخص و متدین قرار است تغییری در مسیر زندگی آنها در شهر ایجاد کنند.

همین امید و حمایت اقشار مردم، بزرگترین و ارزشمندترین سرمایه منتخبان مردم است که تداوم آن کاملا بستگی به نحوه عملکرد و نتایج ملموس اقدامات این مجلس کوچک شهری خواهد داشت.

از طرف دیگر خستگی و آشفتگی شهر نیز حاصل تعارفات و عدم قاطعیت ناظران بر مدیریت شهری است و مردم نیز با پیام تغییری که در انتخابات شورا فرستادند این را بیان کردند که متوجه تمام این کاستی ها و تقصیر ها هستند.

شورای پنجم شهر اهواز تا آنجا که متوجه شده ایم آن میزان از ذکاوت و هوش را دارد که متوجه باشد اعتماد و امید مردم با عملکردی عادی یا ضعیف پاس داشته نمی شود بلکه این سرمایه بزرگ را باید با روحیه جهادی، از خود گذشتگی و از سلایق شخصی گذر کردن و منافع مردم را در نظر گرفتن می توان حفظ کرد.

گام نخست و مهمترین اقدام در محک میزان هوش و ذکاوت منتخبان جدید شورا، انتخاب شهرداری کارآمد با سابقه موفق مدیریت شهری است؛ منتظر می‌مانیم و می‌بینیم.
منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار