با نزدیک شدن به فصل پاییز کوچ پاییزه عشایر بختیاری از استان چهارمحال بختیاری به سمت شهرستان اندیکا آغاز شد.
کد خبر: ۴۹۲۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴ 11 September 2017
به گزارش ایرنا_ منطقه خوستان، رییس اداره امورعشایر شهرستان اندیکا اظهارکرد:عشایر اندیکا که فروردین امسال به مناطق ییلاقی استان چهارمحال وبختیاری کوچ کرده بودند پس از گذراندن یک دوره تقریبا پنج ماهه از نیمه دوم شهریور کوچ خود را به سمت شهرستان اندیکا آغاز کرده اند.

وحید دارابی افزود: هرساله کوچ پاییزه از نیمه دوم شهریور شروع می شد که امسال به دلیل نامناسب بودن چراگاه های ییلاقی عشایر زودتر از موعد به اندیکا باز گشتند.

وی با اشاره به خدمات ارایه شده به عشایر گفت: آبرسانی سیار و تهیه آذوقه برای این عشایر توسط اداره امور عشایر اندیکا تا پایان فصل کوچ فراهم شده است. 

رییس امور عشایر اندیکا ادامه داد: در سال های اخیر به دلیل توسعه جاده های ارتباطی ،عشایر بیشتر با وسایط نقلیه دام های خود را به مناطق ییلاقی منتقل می کنند و سختی های گذشته کوچ پیاده را ندارند.

وی اضافه کرد:تعدادی از عشایر اندیکا نیز به دلیل تامین علوفه دام ها در مسیر کوچ از ایلراه های تاراز، منار و هزار چمه وارد شهرستان اندیکا می شوند.

رییس امور عشایر اندیکا گفت: پیش بینی می شود کوچ پاییزه عشایر به این شهرستان تا پایان آبان امسال ادامه داشته باشد.

شهرستان اندیکا با بیش از 26هزار نفر جمعیت عشایری بیشترین جمعیت عشایری خوزستان را به خود اختصاص داده است.

اندیکا در فاصله حدود 180 کیلومتری شمال شرقی اهواز قرار دارد. اندیکا سال 86 از شهرستان مسجد سلیمان جدا و به شهرستان تبدیل شد.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار