مديرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خيز جنوب گفت: همه تأسيسات اين شرکت با اولويت نخست نسبت به ساير شرکت‌ها نوسازی خواهد شد.
کد خبر: ۵۰۵۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶ 09 October 2017
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، بيژن عالی پور با تشريح برنامه‌های اين شرکت در خصوص ابلاغيه اخير وزير نفت برای نوسازی و بهسازی تاسيسات روسحطی با اولویت مناطق نفتخیز جنوب گفت: اين شرکت به منظور استمرار و بهبود فرآيند توليد، حفظ ايمنی و افزايش کارايی و کاهش هزينه‌ها، نوسازی و بازسازی تأسيسات قديمی را در اولويت برنامه‌های پيشنهادی خود قرار داد که از سوی وزير محترم نفت مورد موافقت قرار گرفت.
 
وی افزود: در اين راستا تمام تأسيسات با عمر بالا که نياز به نوسازی دارند فهرست‌بندی می‌شود و پس از انجام مطالعات لازم توسط مشاوران توانمند ايرانی و خارجی با اولويت‌بندی نوسازی خواهند شد.
 
عالی پور ادامه داد: ​ هم اکنون شرح کار مربوطه تهيه شده است و پس از تأييد شرکت ملی نفت ايران کار انتخاب مشاور از طريق مناقصه انجام خواهد شد. بر اساس ابلاغيه وزير نفت و همچنين برنامه‌ريزی‌های انجام شده فاز اول اين طرح شامل جمع‌آوری اطلاعات لازم از همه تأسيسات، از ابتدای دی ماه سال جاری و به مدت 5 ماه آغاز خواهد شد.
 
وی اظهار داشت:​ مناطق نفتخيز جنوب در چند سال اخير نيز با تعریف پروژه‌های متعدد نسبت به نوسازی واحدهای عملیاتی و تأسیسات فرآورش نفت و گاز اقدام کرده بود اما اجرای اين طرح جامع باعث تضمين توليد،​ حفظ ايمنی و اشتغال مستقيم و غير مستقيم نيروی کار خواهد شد.  


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار