از تلاش های حجت اله فتح الهی فارسانی کارشناسHSE شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون که اخیراً موفق به ثبت اختراعی تحت عنوان سامانه هوشمند اطفاء حریق دکل حفاری گردید، تقدیر شد.
کد خبر: ۵۲۷۶۷۶
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹ 21 November 2017
به گزارش تابناک خوزستان، در حاشیه جلسه ماهیانه HSE که با حضور مدیر عامل ، مدیران و رؤسای بخش های فنی ، عملیاتی و ستادی در روز سه شنبه 23 آبان برگزار شد، مدیر عامل اين شرکت با اشاره به این مطلب که نگاه آموزشی و دانشی در سازمان باعث خلاقیت و خلق ارزش می شود ، گفت :سرمايه هاي فكري و انساني مهمترين دارايي نامشهود و عامل اساسي در عملكرد هر سازمان است، به عبارت ديگر عملکرد آحاد افراد شاغل در هر سازمان به طور مستقيم بر عملکرد آن تاثير مي گذارد و اساساً شاخص برتری هر سازمان بر سایر سازمان ها رفتار توأم با خلق ارزش توسط کارکنان و نگاه نو آورانه نیروی انسانی آن است.

 محسن دهانزاده افزود: توجه به هدف و شجاعت در انجام اقدامات خلاقانه از جمله ويژگيهاي مديران و نيروهاي كيفي يك سازمان پويا براي حفظ موقعيت رقابتي خود است كه در همین راستا جا دارد اصالتاً از طرف خود و نیابتاً از سوی اعضای هیات مدیره شرکت به لحاظ این اقدام ارزنده از زحمات آقای فارسانی تشکر کنم و از ایشان انتظار می رود روحیه نوآوری ، خلاقیت و تجارب ارزشمند خود را به سایر همکاران و پرسنل جوان HSE انتقال دهند.

  وي به اهمیت موضوع ایمنی و ضرورت رعایت دقیق اصول آن در انجام کارها به ویژه در محیط های عملیاتی پرداخت و  اظهار داشت : کارکنان و سازمان حقوق متقابلی نسبت به هم دارند که از جمله حقوق پرسنل که بر عهده سازمان است می توان به  فراهم نمودن فضای مناسب جهت پیشرفت و ارایه ایده ها و نقطه نظرات برای همه کارکنان ، ایجاد محیطی امن و با نشاط برای کارکنان ، تامین تجهیزات حفاظتی و ایمنی فردی برای پرسنل و رفع مشکلات کارکنان اشاره کرد.

 وی در تشریح حقوق سازمان بر کارکنان گفت : پرسنل نیز باید نسبت به رعایت حقوق کار فرما اهتمام لازم را داشته باشند. برای مثال شركت در دوره هاي آموزشي مرتبط، رعايت دقيق الزامات ايمني و دستورالعملها و ضرورت اطلاع رساني به کارفرما نسبت به بیماری هاي احتمالي و حتی داروهایی که مصرف می کنند تا بتوان مسئولیتی منطبق با شرايط جسمي به آنان واگذار نمود.

 مهندس دهانزاده در خصوص اهتمام بیش از پیش کارکنان به اصول ایمنی گفت : کارکنان به ویژه همکاران بخش های عملیاتی باید در استفاده صحیح و به هنگام از تجهیزات ایمنی و حفاظت فردی دقت لازم را داشته و از دستورالعملهاي مرتبط تبعيت نمايند تا نسبت به حوادث و آسیب ها مصونیت پیدا کنند و این همکاران باید از حوادث و اتفاقات سایر شرکت ها عبرت گرفته و این اتفاقات باید مرتباً مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار گیرد.

 مدیر عامل شرکت نفت و گاز کارون با تاکید بر ضرورت در دسترس بودن کتابچه های دستورالعمل ها و مقررات ایمنی و مطالعه و بازخوانی مستمر آنها در ادارات گفت : ضرورت دارد بازرسان HSE نسبت به بررسی ایمنی چاه های نفت و گاز  نیز اهتمام لازم را داشته باشند و مرتب این امر پایش شود و روانکاری و گیرسکاری شیرآلات چاه ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که باید بطور مستمر انجام شود.

در ادامه این نشست حجت اله فارسانی ضمن تشکر از برگزاری این جلسه و تقدیر از کسانی که در این مسیر مشوق و پشتیبان وی بوده اند ، به تشريح عملكرد تجهیز ابداعی خود پرداخت و گفت : انگیزه ابداع سامانه هوشمند اطفاء حریق دکل حفاری از حریق چاههای نفت شهر آغاز شد و تلاش شد که در این تجهیز تا حد امکان خطای انسانی کاهش یابد زیرا در آتش سوزی ها و حوادث همواره همکاران بسیاری جان خود را از دست داده اند و به همین خاطر این ابداع و ابتکار را به شهدای صنعت نفت به ویژه شهدای آتش نشان هدیه می کنم.

 در بخشی از این نشست غلامرضا شیرالی مدیر منابع انسانی شرکت کارون نیز با اشاره به جایگاه نیروی انسانی خلاق در پیشبرد اهداف سازمان ، از زحمات آقای فارسانی در ابداع این نوآوری تشکر کرد و خواستار تسهیل راهکارهای خلق اینگونه ارزش ها و ابداعات در سازمان ها شد .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار