شهردار اهواز خبر داد:
کتانباف در پاسخ به درخواست های جامعه ی معلولین اظهار داشت: بزودی بازارچه فصلی را جهت عرضه ی محصولات تولیدی زنان بی سرپرست و بدسرپرست برگزار می کنیم و از زنان جامعه ی معلولین هم جهت حضور در این بازارچه دعوت به عمل خواهیم آورد. احداث و احیای سرویس های بهداشتی ویژه معلولین در مکانهای عمومی و پارکها نیز در حال پیگیری است.
کد خبر: ۵۴۹۵۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵ 08 January 2018

بزودی بازارچه فصلی را جهت عرضه ی محصولات تولیدی زنان بی سرپرست و بدسرپرست برگزار می کنیم

منصور کتانباف شهردار اهواز با رییس و اعضای جامعه معلولین خوزستان دیدار کرد.

در این دیدار شهردار اهواز با اشاره به لزوم رعایت حقوق همه ی انسان ها گفت: همه ی انسان ها فارغ از نژاد و رنگ، مذهب و قومیت، مشکلات جسمانی و...به یک اندازه از حقوق قانونی و اجتماعی خود برخوردار هستند و تامین نیازهای مردم بویژه قشر معلول نه تنها دلسوزی و ترحم نیست، بلکه وظیفه ی همگانی است و ما هم در شهرداری در تلاش هستیم تا وظایف خود را در این خصوص انجام دهیم.

به گزارش تابناک؛ منصور کتانباف به مشکل تردد معلولین در سطح شهر اهواز اشاره کرد و گفت: ریشه ی این معضل (که در شهرها و کلانشهرهای دیگر نیز وجود دارد) به ادوار گذشته بر می گردد و با وجود اقداماتی که انجام شده، حتی در تهران نیز نقاط زیادی فاقد مناسب سازی لازم جهت تردد همه ی اقشار و بویژه معلولین است، لذا برای رفع آن به صورت کامل نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی داریم.

وی افزود: بنده در دوران مسئولیتم در شهرداری تهران اهتمام ویژه ای به این موضوع داشتم و تا زمانیکه از مناسب بودن تردد معلولین در پروژه ها مطمئن نمی شدم، پروژه ها را آغاز نمی کردم. در اهواز نیز در این دوره ی اخیر اولین گامی که در راستای حل این موضوع برداشتیم، ابلاغ تشکیل واحدی به نام "کف و بر" در معاونت های معماری و شهرسازی مناطق هشتگانه جهت نظارت بر همسطح سازی معابر در ساخت و سازهای جدید و رعایت الزامات قانونی است، هر سازنده ای از شهرداری کد ارتفاعی دریافت می کند و موظف به رعایت این کد ارتفاع است و در صورت عدم رعایت این کد، علاوه بر تعطیلی کار، پایان کار نیز به این سازه تعلق نمی گیرد و این کنترل سبب ایجاد معابری همسطح و مناسب خواهد شد. در همین مدت کوتاه نیز نظارت های خوبی صورت گرفته و با متخلفین برخورد شده است. ضمن آنکه ما همسطح سازی دریچه های فاضلاب را نیز برای تردد آسان خودروها انجام می دهیم.

شهردار اهواز با بیان اینکه برخی ناهماهنگی ها هزینه های زیادی را به شهر و شهرداری تحمیل می کند، تشریح کرد: در شهرهای پیشرفته دنیا زیر زمین تونلی سراسری موسوم به تونل انرژی وجود دارد که کلیه تاسیسات آب، برق و مخابرات و....در آن وجود دارد و تنها یک مسیر برای تاسیسات وجود دارد.- در حالیکه در کشور ما وجود مسیرهای متعدد زیرزمینی تاسیسات، کار را برای مدیریت شهری دشوار ساخته است و بی اطلاعی از این مسیرها و ناهماهنگی های لازم با شهرداری هر از گاهی باعث ایجاد مشکلاتی نظیر تخریب چندباره آسفالت و توقف پروژه های عمرانی می شود.

کتانباف در پاسخ به درخواست های جامعه ی معلولین اظهار داشت: سعی می کنیم با توجه به محدودیت ها از فعالیتهای جامعه معلولین حمایت کنیم. بزودی بازارچه فصلی را جهت عرضه ی محصولات تولیدی زنان بی سرپرست و بدسرپرست برگزار می کنیم و از زنان جامعه ی معلولین هم جهت حضور در این بازارچه دعوت به عمل خواهیم آورد. احداث و احیای سرویس های بهداشتی ویژه معلولین در مکانهای عمومی و پارکها نیز در حال پیگیری است.

وی با حمایت از مطالبه گری برای رسیدن به حقوق آحاد شهروندان بویژه جامعه ی معلولین خاطر نشان کرد: باید با مطالبه گری نرم، حرکات نمادین، فرهنگسازی و تعامل بدور از ایجاد تنش، وظایف اجتماعی همه ی ارگانها را به آنها یادآوری کنیم. همه ی آحاد جامعه باید حقوق معلولین که برخی از آنها جانبازان قهرمان و مدافع کشور بوده اند را بشناسند و مراعات کنند.

در این دیدار، رییس و اعضای جامعه ی معلولین خوزستان ، بخشی از مشکلات خود را با شهردار اهواز در میان گذاشتند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار