یک کارشناس:
یک کارشناس حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر هیچ پیام رسانی نمی‌تواند جایگزین تلگرام شود و حتی اگر بخواهد به جایی برسد که مانند و در سطح تلگرام فعالیت کند، بسیار زمان‌بر خواهد بود.
کد خبر: ۵۵۰۰۳۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۹ 09 January 2018

بهزاد رزم‌گیر اظهار کرد : دولت زیرساختی مانند شبکه پیامرسان سروش را برای جایگزینی تلگرام ایجاد کرده است اما قطعا این چنین زیرساخت‌هایی پاسخگو نخواهند بود.

وی افزود: این شبکه پیام رسان کاربر را به دلایل مختلف از برنامه خارج می‌کند و خیلی نمی‌توان به این اپلیکیشن اطمینان کرد.

مدير عامل شركت توسعه كسب و كار زاگرس (كافه وب) تصریح کرد: بسیار زمانبر خواهد بود تا شاهد باشیم که این پیام رسان میان مردم و افرادی که دارای کسب و کارهای نوپا بودند، جا بیفتد.

رزم‌گیر عنوان کرد: هیچ نرم افزاری نمی‌تواند جایگزین تلگرام شود و حتی اگر بخواهد به جایی برسد که مانند و در حد تلگرام فعالیت کند، بسیار زمان‌بر خواهد بود.

وی با بیان این‌که پیام رسان تلگرام هر زمان که به‌روزرسانی می‌شد، امکانات بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌داد، ادامه داد: تلگرام به دلیل اینکه یک نرم افزار open source بود، فضای نسبتا امنی را برای کاربران مهیا کرده بود و به آن‌ها اجازه می‌داد تا به راحتی در آن فعالیت کنند و به نوعی اعتماد کاربران را به خوبی جلب کرده بود.

این کارشناس خاطرنشان کرد: چندین اپلیکیشن در حال حاضر وجود دارد اما هیچ کدام توانایی جایگزین شدن به جای تلگرام را ندارند، زیرا اگر قرار باشد تا حجم سنگین کاربران تلگرام به یک پیام رسان داخلی دیگر کوچ کنند، بعید است که آن برنامه توانایی کشش این حجم از کاربران را داشته باشد.

 

منبع: ایسنا

برچسب ها: تلگرام ، فیلترینگ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار