رئیس انجمن صنفی کشاورزان شوش:
رئیس انجمن صنفی کشاورزان شوش با بیان این‌که در دو سال گذشته نرخ اجاره بهای اراضی دولتی به یکباره حدود 5 برابر بیشتر شده است، گفت: ما خواستار آن هستیم مسئولان برای جامعه کشاورزی نارضایتی ایجاد نکنند تا این قشر زحمتکش بتواند با دغدغه کمتری به تولید بپردازد.
کد خبر: ۵۹۰۸۵۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵ 15 April 2018

عبدالرحيم رحیمی نیا با اشاره به بحث اجاره اراضی دولتی به کشاورزان، اظهار کرد: متاسفانه در دو سال گذشته اجازه اراضی دولتی به یکباره حدود 5 برابر بیشتر شده است.

وی افزود: سال گذشته با پیگیری‌هایی که تشکل‌ها و انجمن‌های کشاورزی انجام دادند، نرخ اجاره کاهش داده شد اما امسال نیز کشاورزان شاهد 5 برابر شدن نرخ اجاره اراضی دولتی هستند و این مساله باعث وارد شدن فشار روحی، روانی و اقتصادی به کشاورزان شده است.

رئیس انجمن صنفی کشاورزان شوش تصریح کرد: این موضوع را از طریق نمایندگان مجلس، فرمانداری‌ها و جهاد کشاورزی پیگیری و عنوان کرده‌ایم که با این وضعیت نارضایتی شدیدی میان کشاورزان به وجود می‌آید زیرا در استان خوزستان و به خصوص شهرستان شوش، مردم کشاورز هستند و این مساله با توجه به شرایط اقتصادی برای آن‌ها مزید بر علت شده است.

رحیمی ‌نیا عنوان کرد: از یکسو شاهد بالا رفتن نرخ اجاره بهای اراضی کشاورزی دولتی هستیم و از سوی دیگر بحث تورمی این مساله است که هزینه‌های تولید را افزایش داده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اعلام نشدن نرخ تضمینی محصولات کشاورزی و متناسب نبودن قیمت خرید با نرخ تورم، مسایلی هستند که باعث بروز مشکلات فراوانی برای کشاورزان شده است.

رحیمی نیا با بیان این‌که این مسایل تاثیر مستقیمی بر روی تولید کشاورزان دارد، گفت: ما خواستار آن هستیم مسئولان برای جامعه کشاورزی نارضایتی ایجاد نکنند تا این قشر زحمتکش بتوانند با دغدغه کمتری به تولید بپردازند.

 

منبع: ایسنا

برچسب ها: اراضی کشاورزی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار