مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان خبر داد:
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: امسال ۱۸ کشتی نهاده های دامی کنجاله سویا، ذرت دامی و جو وارد کشور می شود که ورود ۱۷ کشتی از طریق بندرامام خمینی(ره) است.
کد خبر: ۶۱۸۶۷۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵ 13 June 2018

هادی سلامت با اشاره به اینکه تنظیم بازار نهاده های دامی و محصولات پروتئینی از جمله وظایف این شرکت است، اظهار کرد: سال گذشته ۶ هزار و ۱۳۵ تن مرغ منجمد داخلی، ۳۶۳ تن گوشت منجمد وارداتی داخلی و ۳۴۰ تن تخم مرغ وارداتی در استان توزیع شد.

وی با اشاره به رتبه دوم استان در واردات تخم مرغ بعد از تهران افزود: ۷۰۵ تن مرغ، ۷۳ تن گوشت قرمز و هفت تن تخم مرغ داخلی نیز در قالب طرح ضیافت توزیع شده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان در خصوص توزیع نهاده های دامی در سال گذشته بیان کرد: ۳۸۲ تن جو دامی، ۲۱ هزار و ۱۰۵ تن ذرت و ۱۲ هزار و ۷۲۱ تن کنجاله سویا در سال گذشته توزیع شد.

سلامات ادامه داد: در سال جاری توزیع جو صورت نگرفت ولی تاکنون ۵۹۲ تن ذرت و ۳ هزار و ۲۹ تن کنجاله سویا توزیع شده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان عنوان کرد: این شرکت در واقع اصلی ترین نهاد دولتی واردات نهاده های دامی به کشور است؛ شاید بیشترین میزان نهاده های دامی از طریق واردات در کشور تأمین می شود که انجام عمده این وظیفه به استان خوزستان اختصاص داده شده است.

سلامات خبر داد: برای سال جاری ۱۸ کشتی نهاده های دامی کنجاله سویا، ذرت دامی و جو وارد کشور می شود که از این بین ۱۷ کشتی از طریق بندرامام خمینی(ره) و یک کشتی دیگر هم از طریق امیرآباد شمال وارد ایران می شوند.

وی اضافه کرد: یکی از چالش های صنعت مرغداری و دامی کشور تأمین نهاده های دامی است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به خرید مرغ از مرغداران به عنوان یکی از مسئولیت های این شرکت ادامه داد: در سال جاری نزدیک به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن نهاده های دامی برای تنظیم بازار وارد می شود.

سلامات در پایان در خصوص فروش تخم مرغ گفت: وظیفه وزارت جهاد کشاورزی تأمین و تنظیم بازار بوده و وظیفه کنترل توزیع محصولات نیز برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

 

منبع: مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار