مدیرعامل شرکت پتروشیمی آبادان:
مدیرعامل شرکت پتروشیمی آبادان گفت : بر اساس مطالعات صورت گرفته و چارت شرکت پتروشیمی آبادان 700 نیروی مازاد دارد ولی سیاست ما تعدیل نیرو نیست فعالیت این پتروشیمی در حال حاضر صرفاً برای حفظ اشتغال است.
کد خبر: ۶۲۸۸۰۹
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹ 11 July 2018

مسعود جبرائیلی امشب در نشست خبری که در سالن اجتماعات پتروشیمی آبادان برگزار شد، اظهار کرد: مجموعه پتروشیمی آبادان باید در دو دهه قبل نوسازی کامل می‌شد اما مشکلات عدیده و شرایط بعد از جنگ، همگی باعث شد شرکت نتواند به برنامه‌های بازسازی خود برسد.

وی افزود: بعد از جنگ باید نوسازی کاملی در پتروشیمی آبادان صورت می‌گرفت، بودجهٔ این نوسازی نیز توسط دولت در نظر گرفته شده بود اما این موضوع نتیجه نداد و پتروشیمی آبادان بعد از واگذاری به بخش خصوصی نیز با مشکلاتی مانند نیروی انسانی، خوراک ورودی و ساختار اداری روبه‌رو شد.

وی با بیان اینکه علت ساخت این شرکت صرفاً برای استفاده از خوراک پتروشیمی است، گفت: خوراک پتروشیمی توسط پالایشگاه آبادان تأمین می‌شود، این شرکت از روز اول تأسیس تا زمان واگذاری به بخش خصوصی و علی‌رغم اینکه خوراک رایگان دریافت می‌کرد هیچ‌وقت به سوددهی نرسیده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی آبادان بیان کرد: این شرکت رو به انحلال بود، زیرا مشکلات به‌جایی رسید که درآمد حاصل از فروش محصولات در سال 94 به 119 میلیارد تومان رسید و جوابگوی هزینه‌های کارکنان نبود.

وی گفت: یکی از اولویت‌های ما تا این لحظه تقویت واحد HSE و رفع مشکلات آن است ولی متأسفانه حادثه آتش‌سوزی در واحد 600 رخ داد و حجم آتش در این حادثه بیش از 50 برابر آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی در منطقه ویژه ماهشهر بود. این حریق مهار شد ولی متأسفانه دو نفر از همکاران خوب ما از دست رفتند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی آبادان اظهار کرد: از سال 93 تاکنون با خسارت‌های زیادی مواجه بودیم و تنها دلیل زیان سال 96 نیز خوراک دریافتی شرکت از پالایشگاه آبادان بود. در اردیبهشت‌ماه با افزایش شوری آب منطقه مواجه شدیم و تجهیزات ما برای این میزان شوری طراحی نشده بود و به همین دلیل با 4 روز تعطیلی یکی از واحدها مواجه شدیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا شاهد کاهش احتمالی نیروهای در پتروشیمی آبادان خواهیم بود، گفت: سهامداران این شرکت به‌هیچ‌عنوان خواستار کاهش اجباری نیروهای شرکت نیستند بلکه با کمبود نیروهای متخصص مواجه هستیم تعدادی نیرو جذب‌شده و تعدادی دیگر را در آینده جذب خواهیم کرد.

وی بیان کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته و چارت شرکت پتروشیمی آبادان 700 نیروی مازاد دارد ولی سیاست ما تعدیل نیرو نیست فعالیت این پتروشیمی در حال حاضر صرفاً برای حفظ اشتغال است، تصمیمی بر تعدیل این نیروها نداریم.

وی افزود: بدهی‌های پتروشیمی آبادان ماحصل 25 سال گذشته است که به صندوق بازنشستگان و 42 میلیون نفر سهام‌دار تأمین اجتماعی بدهکار هستیم با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در وزارت رفاه و شستا در حال بررسی مشکلات جهت رفع دیون این مجموعه هستیم.

 

منبع: فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار