پیشکسوت و مربی خوزستانی معتقد است که فوتبال خوزستان حال و روز خوبی ندارد.
کد خبر: ۶۵۴۱۹۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷ 11 September 2018

سیاوش بختیاری‌زاده با بیان این‌که فوتبال خوزستان در حال حاضر حال و روز خوبی ندارد، اظهارکرد: همه ایران حسرت فوتبال خوزستان را می‌خورند زیرا دارای چهار تیم در لیگ برتر، دو تیم در لیگ یک، جهار تیم در لیگ دو و تیم‌های بسیار در لیگ‌های پایه است اما وقتی تیم‌ملی ایران در جام جهانی شرکت می‌کند به جز شجاعی و منتظری که سال‌ها است از بدنه فوتبال خوزستان جدا هستند، بازیکن خوزستانی دیگری در تیم وجود ندارد.

وی ادامه داد: استانی که پتانسیل بسیاری دارد و می‌تواند چهار تیم در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران داشته باشد، چرا نباید در تیم‌ملی حتی یک نماینده داشته باشد؟ چه بر سر خوزستانی که صاحب فوتبال ایران و سال‌ها پرچم‌دار این رشته در کشور می‌باشد، آمده است؟ چرا حتی نمی‌توانیم یک بازیکن هم به فوتبال ملی معرفی کنیم؟

این پیشکسوت فوتبال خوزستان خاطرنشان‌کرد: وقتی بر اساس آمار می‌بینیم، 85 بازیکن غیربومی به همراه تیم‌های خوزستانی در لیگ‌های مختلف کشوری حضور دارند، می‌کنند، این یعنی فاجعه و مرگ فوتبال خوزستان.

وی ادامه داد: چرا باید فولادخوزستان که بیشترین امکانات سخت‌افزاری را دارد و یکی از معدود تیم‌هایی است که ساختار مدیریتی و باشگاه آن زبانزد عام و خاص و سال‌ها از نظر مالی دچار مشکل نشده است، در هفته پنجم مسابقات اقدام به برکناری اعضای کادر فنی خود می‌کند؟ چرا نفت‌مسجدسلیمان هنوز تا هفته پنجم مسابقات نرسیده، کادر فنی و مدیرعامل آن استعفا می‌دهند؟ چرا نفت آبادان تنها یکی دو بازیکن خوزستانی در ترکیب خود دارد و مربی پرتعالی این تیم از کجا آمده است و آیا او مربی است یا تمرین‌دهنده تیم؟

بختیاری‌زاده بیان کرد: باز هم باید به استقلال خوزستان خسته نباشید گفت که باوجود مشکلات، از سایر تیم‌های خوزستانی بهتر نتیجه گرفته است اما چرا همین تیم هم به دلیل همراه نبودن هواداران خود باید از تمرین کردن در استادیوم‌های اهواز وحشت داشته باشد؟ چرا شهرداری ماهشهر و اروند خرمشهر که نمایندگان خوزستان در لیگ یک کشور هستند و در حالیکه با تلاش و زحمت بازیکنان بومی به این سطح از مسابقات رسیده‌اند، بیشترین بازیکنان غیربومی و مربیان غیربومی را دارند؟

وی تاکید کرد: در کل حال و روز فوتبال خوزستان اصلا خوب نیست و نباید به آمار و ارقام و این‌که چه تعداد تیم در لیگ‌های مختلف کشوری داریم، تکیه کنیم. مسوولان خوزستانی هم به این آمار متکی نباشند. البته مردم متوجه این فوتبال و این‌که تیم‌های‌شان بیشتر با ترکیب‌ غیربومی بسته شده‌اند، هستند و می‌دانند این تیم‌ها نمی‌توانند نمایندگان هشتاد تا صد سال فوتبال خوزستان باشند. حداقل انتظار ما از تیم‌های لیگ یک و لیگ دو این است که آن‌ها رو به بومی‌گرایی بیاورند. در لیگ برتر سال‌ها است که عنان کار از ما و مدیران ما گرفته شده است و مرکزنشینان برای ما تصمیم‌گیری می کنند اما حداقل مدیران در لیگ‌های یک و دو، نگاه ویژه‌ای به بازیکنان مظلوم خوزستانی داشته باشند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال اهواز در ادامه درخصوص وضعیت استقلال اهواز در لیگ دو کشورنیز گفت: امسال هدف ما در استقلال اهواز که در لیگ دو حضور دارد، این است که تنها از نیروهای بومی در ترکیب تیم بهره ببریم و با همین رویکرد نیز پا به مسابقات گذاشتم. ما با حمایت هواداران و مسوولان باشگاه تمرکزمان را بر این گذاشته‌ایم که ضمن انتخاب بهترین بازیکنان و نخبگان فوتبال خوزستان، جوانانی که می‌تواند آینده روشنی داشته اشند را در کنار هم جمع کنیم تا بتوانیم از حقانیت فوتبال خوزستان و زنده بودن آن دفاع کنیم.

وی ادامه داد: من به شخصه با توجه به این‌که میلاد میداوودی و وحید امیری را به فوتبال ایران معرفی کرده‌ام، تمام تلاشم این است که در کنار بزرگان استقلال اهواز، جوانان این تیم را چنان میدان دهم و حمایت کنم تا مانند امیری و میداوودی بتوانند به کشور معرفی شوند.

بختیاری‌زاده گفت: استقلال اهواز متاسفانه با قرعه بدی در دو بازی اول لیگ مواجه شد و باید در دو بازی‌های خارج از خانه به مصاف حریفان برود که تمام هدف ما گرفتن جهار امتیاز از این دو بازی بود که خوشبختانه در بازی اول برابر تیم خوب بوکان که از حمایت پرشور هوداران خود نیز بهره می‌برد، در غیاب چند بازیکن اصلی‌مان توانستیم به یک امتیاز شیرین دست پیدا کنیم.

وی افزود: در دیدار دوم نیز تلاش می‌کنیم که سه امتیاز بازی با همدان را کسب کنیم تا به آنچه هدف‌مان در دو بازی اول بوده است، برسیم. امیدوارم با حمایت مسوولان و هواداران شرایط بهتر از این شود. امسال هدف استقلال اهواز صعود به لیگ یک است و با تیمی که آماده کرده‌ایم، می‌توانیم در دسته یک کشور نیز مدعی باشیم. تا این لحظه نیز شرایط خوب بوده است و قرار است طی یکی دو روز آینده بخشی از قرارداد بازیکنان پرداخته شود.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار