نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس پس از تایید تخلفات انجام‌گرفته در جذب نیروهای غیر بومی در فاز دوم پالایشگاه آبادان و مغایرت اقدامات انجام‌گرفته با برنامه توسعه ششم کشور، موضوع را به هیات رییسه مجلس گزارش داد تا هیات رییسه مجلس در این خصوص تصمیم‌گیری نهایی را انجام دهد.
کد خبر: ۶۶۵۵۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹ 09 October 2018

جلیل مختار با اشاره به سفر اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به آبادان برای بررسی بحث استخدام غیر بومی‌ها در فاز 2 پالایشگاه آبادان اظهار کرد: زمانی که فاز دوم پالایشگاه آبادان اجرایی شد، متاسفانه کارهایی بر خلاف ماده 47 برنامه توسعه در آن انجام گرفت و افراد غیر بومی در پالایشگاه جذب شدند.

وی افزود: در این زمینه تذکرات شفاهی و کتبی به آن‌ها داده شد تا وضعیت را اصلاح کنند. همچنین بازرسی وزارت نفت نیز به این موضوع ورود کرد و آقای زنگنه نیز دستورالعمل اجرایی بکارگیری نیروها را بر اساس ماده 47 به آن‌ها ابلاغ کرد اما مسوولان پالایشگاه بی توجه به همه این مسایل کار خود را کردند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای پیگیری این مسایل از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس درخواست کردم تا جلسه‌ای را برای پیگیری مساله جذب نیروهای غیربومی در فاز دوم پالایشگاه آبادان تشکیل دهد. در این راستا در آن جلسه تصمیم گرفته شد تا بررسی میدانی از پالایشگاه در خصوص مسایل مطرح شده انجام بگیرد.

مختار ادامه داد: روز گذشته اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با حضور در شهرستان آبادان روند جذب نیرو در فاز دوم پالایشگاه این شهرستان را بررسی و در خصوص مسایل مطرح شده در بحث جذب نیروهای غیربومی جلسه‌ای را برگزار کردند.

وی عنوان کرد: در این جلسه پس از ارائه گزارش‌ها و آمارهای مستند، کمیسیون اجتماعی مجلس تخلفات انجام‌گرفته در خصوص جذب نیروی غیربومی در فاز دوم پالایشگاه آبادان را محرز دانست.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس پس از تایید تخلفات انجام‌گرفته در جذب نیروهای غیر بومی در پالایشگاه آبادان و مغایرت اقدامات انجام‌شده با برنامه توسعه ششم کشور، موضوع را به هیات رییسه مجلس گزارش داد تا هیات رییسه مجلس در این خصوص تصمیم‌گیری نهایی را انجام دهد.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار