رئیس انجمن بیماران ام‌اس خوزستان با اشاره به مشکلات بیماران ام‌اس پس از اعمال تحریم‌ها، گفت: برخی از بیماران ام‌اس دچار اختلالات ادراری هستند و گرانی پوشک یکی از معضلات کنونی این بیماران است.
کد خبر: ۶۸۰۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰ 18 November 2018

دکتر نسترن مجدی‌نسب در خصوص وضعیت دارویی بیماران ام‌اس اظهار کرد: پس از اعمال تحریم‌ها خوشبختانه قیمت داروهای بیماران ام‌اس تغییری نکرده و داروی اصلی بیماران در دسترس قرار دارد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: با این وجود پس از اعمال تحریم‌ها و افزایش قیمت اجناس، مشکلات بیماران ام‌اس جدای از مشکلات جاری جامعه نیست و به تبع دچار مشکلاتی شده‌اند.

مجدی‌نسب یکی از معضلات کنونی بیماران ام‌اس را گران شدن پوشک دانست و گفت: نگرانی پوشک یکی از مشکلاتی است که بیماران ام‌اس با آن مواجه هستند. برخی بیماران ام‌اس ناتوانی و اختلالات ادراری دارند و در این زمینه با مشکل مواجه شده‌اند.

رئیس انجمن ام‌اس به دیگر مشکلات این بیماران بیان کرد: نداشتن خیابان استاندارد برای بیماران معلول یکی دیگر از مشکلات بیماران ام‌اس است. در واقع مشکلات معلولین و ناتوان جسمی شامل حال بیماران ام‌اس می‌شوند اما خوشبختانه همه بیماران ام‌اس معلولیت جسمی ندارند و ممکن است به ظاهر سالم باشند.

وی عنوان کرد: همچنین با توجه به اینکه انجمن بیماران ام‌اس در بیمارستان قرار دارد و در مرکز شهر نیست رفت و آمد بیماران دچار مشکل است.

مجدی‌نسب گفت: بیماران ام‌اس نیاز به مراقبت‌ در منزل دارند تا تیم مراقبت در منزل (تیم‌های پزشکی، توان‌بخشی و روانی) کار درکمان این بیماران را در منزل انجام دهند اما برای این بیماران تیم مراقبت در منزل وجود ندارد.

 

منبع: ایسنا

برچسب ها: ام اس ، بیماریها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار