رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر خبر داد:
رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت: در نه ماهه سال جاری در قالب طرح تحول سلامت دهان و دندان، بیش از ۱۳ هزار مورد خدمات دندانپزشکی به حدود ۴۵۰۰ نفر در شهرستان شوشتر ارائه شده است.
کد خبر: ۶۹۹۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲ 06 January 2019

دکتر فرهاد ابول نژادیان اظهار کرد: طرح تحول سلامت دهان و دندان از مهمترین بخش های طرح تحول نظام سلامت است که با ارائه خدمات پیشرفته دندانپزشکی در مناطق روستایی و کم برخوردار، مراکز جامع سلامت شهری و پایش گسترده دانش آموزان مقاطع ابتدایی در سال های گذشته نقش بسیار مهمی در ارتقا شاخص های سلامت دهان و دندان در کشور ایفا کرده است.

وی ادامه داد: در نه ماهه سال جاری به حدود ۴۵۰۰ نفر خدمات دندانپزشکی ارائه شده شده است که ۳۱۰۰ نفر از این تعداد، در مناطق گوریه، عرب حسن، شرافت، سرداران و نورمحمدی خدمات داندانپزشکی را دریافت کرده اند.

ابول نژادیان گفت: از مجموع ۱۳ هزار و ۱۳۶ مورد خدمات ارائه شده نع ماهه امسال نیز حدود ۸ هزار و ۲۰۰ خدمت در این مناطق بوده است. خدمات ارائه شده شامل معاینات دندانپزشکی، ترمیم، کشیدن دندان، جرمگیری، فیشور سیلانت، پالپوتومی و ... است.

وی ادامه داد: این امر نشان می دهد طرح تحول سلامت دهان و دندان موجب توانمند سازی مناطق روستایی و عدم مراجعه مردم به مراکز شهری شده است. همچنین این خدمات برای گروه های هدف و افراد بی بضاعت به صورت رایگان انجام می شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر در پایان تصریح کرد: کلینیک سیار دندانپزشکی که از خدمات ارزنده طرح تحول نظام سلامت است نیز از ابتدای‌ سال جاری تاکنون ۱۵۱۵ مورد خدمات دندانپزشکی رایگان در "زندان شوشتر" و در روستاهای کنارپیر، پیرگاری، گراب، شیخ شمس الدین، لنگر، آقابیگی و قل رومزی ارائه داده است.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار