معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان:
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خوزستان با بیان این‌که از اکنون باید التهاب و تقاضای شب عید را مدنظر قرار دهیم، گفت: اگر از اکنون به فکر نباشیم و هماهنگی‌های لازم را برای تامین کالا انجام ندهیم، آن زمان در شرایط بحرانی قرار می‌گیریم و این مساله قابل قبول نیست.
کد خبر: ۷۰۰۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱ 06 January 2019

سیدعلی بحرینی مقدم با اشاره به بحث توزیع مرغ و گوشت در بازار استان اظهار کرد: جای تعجب دارد که بعد از مدت‌ها همچنان در بحث توزیع مرغ و گوشت در بازار استان با مشکل مواجه هستیم و نارضایتی‌هایی در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: این‌که هنوز درگیر این موضوعات ساده و پیش پا افتاده هستیم، مساله‌ای است که می‌توان با یک برنامه‌ریزی ساده و تصمیم‌گیری در کمیته تامین و توزیع کالای استان آن را حل کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خوزستان تصریح کرد: باید در درون استان با خردجمعی بهترین روش را برای توزیع و نظارت این کالای محدود داشته باشیم. در این زمینه انتظار است با توجه به تشکیل قرارگاه فرماندهی اقتصادی استان، اگر مصوبه‌ای در این قرارگاه در خصوص تامین و توزیع کالا مصوب می‌شود، آن را اجرایی و پایش کرد.

بحرینی مقدم با اشاره به نزدیک بودن بازار شب عید عنوان کرد: در حال حاضر شرایط تامین کالا در استان خوب است اما یک ماه دیگر بازار شب عید را پیش رو داریم و باید از اکنون التهاب و تقاضای شب عید را مد نظر قرار داد زیرا اگر این هماهنگی اکنون ایجاد نشود، آن زمان در شرایط بحرانی قرار می‌گیریم و این مساله قابل قبول نیست.

وی با بیان این‌که باید رویه‌های تامین کالا در استان اصلاح شود، ادامه داد: باید پیشنهاداتی را در سطح ملی ارائه دهیم تا بتوانیم منابع بیشتری از سطح ملی جذب کنیم و شرایط تامین کالا و همچنین فعالیت بنکداران استان را مهیا کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: وقتی قیمت کالا افزایش پیدا کرده و نیاز به سرمایه در گردش در بنکداران و توزیع کنندگان عمده وجود دارد، برای این‌که بتوانیم تامین نقدینگی کنیم، درخواست داریم تا از محل کمک‌های فنی اعتباری، تسهیلات ارزان‌قیمت و سرمایه در گردش به بنکداران و توزیع کنندگان عمده کالا در استان ارایه شود تا برای شب عید دغدغه تامین کالا نداشته باشیم.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار