آذری جهرمی:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تمام زیرساخت‌های ارتباطی استان خوزستان در حال خدمات دهی به مردم هستند.
کد خبر: ۷۳۱۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳ 06 April 2019

محمدجواد آذری جهرمی 16 فروردین ماه در سفر به خوزستان، از آخرین وضعیت سد کرخه در اندیمشک بازدید کرد.

وی در این بازدید با مسوولان و کارشناسان این سد درخصوص آخرین وضعیت دریچه های این سد، میزان دبی ورودی و خروجی آن و همچنین فضای خالی مخزن گفت و گو و در جریان آخرین وضعیت قرار گرفت.

در حال حاضر خروجی سد 2500 مترمکعب بر ثانیه و میزان ورودی 2300 متر مکعب بر ثانیه است.

آذری جهرمی در حاشیه بازید از سد کرخه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در روزهای اخیر به صورت مرتب با استاندار و برخی مدیران مدیریت بحران خوزستان به واسطه زیرساخت‌های ارتباطی که نقش مهمی در عبور از مرحله بحران دارند در ارتباط بودیم.

وی افزود: خوشبختانه با هماهنگی و همکاری خوبی که بین مجموعه‌های مردمی، وزارت نیرو و مدیریت بحران در خوزستان شکل گرفت، سیلابی که از مناطق بالادستی به سمت خوزستان حرکت کرد به خوبی مدیریت شد و تبعات آن که می‌توانست بسیار مخرب باشد، کاهش یافت.

آذری جهرمی تأکید کرد: به منظور حفظ جان مردم، حجم بسیار زیادی از آب و سیلاب جاری در سدهای خوزستان ذخیره شد تا مناطق بیشتری زیر آب نرفت. تالاب‌های خوزستان هم با وجود این سیلاب‌ها زنده شده اند و به نظر می‌رسد مشکلاتی مثل ریزگردها که مردم خوزستان را در چند سال اخیر به شدت آزار داده بود، کاهش چشمگیر می‌یابند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تمهیداتی که به منظور حفاظت از زیرساخت‌های ارتباطی در استان صورت گرفته است، بیان کرد: یکی از نگرانی‌های ما در سیل خوزستان به زیر آب رفتن سایت ارتباطی شهر بستان بود که یک سایت پشتیبان برای آن در نظر گرفتیم و در صورت بروز مشکل سایت پشتیانی به‌سرعت وارد عمل می‌شد و امکان بازیابی سایت بستان را فراهم می‌کرد.

آذری جهرمی ادامه داد: همه شبکه‌های ارتباطی استان خوزستان در حال کار هستند و ظرفیت‌های مازاد نیز در نظر گرفته شده است. همچنین سایت‌های ارتباطی سیار و اضطراری به استان خوزستان منتقل شده است تا شاهد مشکلی در بحث ارتباطات در خوزستان نباشیم.

در این بازدید صالح نساج مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان، جهرمی را همراهی کرد.

در ادامه آذری جهرمی از آخرین وضعیت سد دز بازدید کرد.

وی در این بازدید در جریان آخرین وضعیت دریچه های این سد، میزان دبی ورودی و خروجی آن و همچنین فضای خالی مخزن قرار گرفت.
 
جهرمی پیش از این از سد کرخه نیز دیدن و با کارشناسان این سد در خصوص آخرین وضعیت دریچه های خروجی آب گفت و گو کرده بود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از این بازدید ها از طریق فرودگاه بین المللی اهواز به تهران باز خواهد گشت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار