مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان، حجم خالی سدهای استان را یک‌میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: اوضاع منابع آبی استان خوزستان در کنترل است و در تلاش هستیم تا شرایط را تثبیت کنیم.
کد خبر: ۷۳۴۳۳۷
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴ 13 April 2019
داریوش بهارلویی اظهار کرد: میزان خروجی و رهاسازی از سدها تقریباً متناسب با ورودی‌ها تنظیم شده که بتوانیم حجم خالی و کنترل شده را افزایش دهیم.
 
وی با اشاره به این‌که در حال‌ حاضر روند ورودی به سدهای استان خوزستان از کاهش نسبی برخوردار است، ادامه داد: میزان ورودی به سدهای استان در حوضه کارون ۱۵۹۰ مترمکعب بر ثانیه، در حوضه دز ۱۳۴۰ متر مکعب بر ثانیه، در حوضه کرخه ۱۳۶۰ مترمکعب بر ثانیه و در حوضه مارون ۱۷۸ مترمکعب بر ثانیه است که خروجی‌ها نیز به همین میزان تنظیم شده است.
 
بر اساس اعلام وزارت نیرو، مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان، تداوم روند کاهشی خروجی از سدهای استان را وابسته به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و بارش‌های احتمالی آینده دانست و افزود: با توجه به نبود بارش تا شش روز آینده طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی و با برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتی که انجام شده، سعی کرده‌ایم حوضه‌های کرخه، دز و کارون را در یک حالت تثبیت شده نگه داریم تا فشار را از روی مناطقی که در پایین‌دست دچار آب‌گرفتگی شده کاهش دهیم.
 
آخرین وضعیت آبگرفتگی تأسیسات توزیع برق در خوزستان
 
همچنین سخنگوی شرکت توزیع استان برق خوزستان گفته است براساس آخرین گزارش‌ها از روستاهای سیل‌زده استان خوزستان، جریان برق ۳۱ روستا با ۹۸۰ مشترک به جهت حفظ جان مردم قطع شده است.
 
به گفته کامران حدادی، تعداد روستاهای بی‌برق این استان در شوشتر و شعیبیه، ۶ روستا، شوش یک روستا، عبدالخان ۱۴ روستا و سوسنگرد ۱۰ روستا است و به زودی تعداد ۵۶ ترانس بی‌برق این استان پس از رفع آب گرفتگی و اطمینان از امنیت تأسیسات برقرار خواهد شد.
 
وی افزود: در پی وقوع سیلاب اخیر همچنان ۱۲۴ روستا با ۸۳۸۶ مشترک تخلیه شده و در مجموع ۳۶۰ ترانس در حیطه عملکرد توزیع برق استان خوزستان تحت تأثیر قرار گرفته است.
 
حدادی اضافه کرد: شهرستان عبدالخان با ۳۸۲ اشتراک برق در ۱۴ روستا و ۲۹۲۷ روستای تخلیه شده به لحاظ آبگرفتگی، در صدر ۳۱ روستای ذکر شده قرار دارد.
 
منبع: ایسنا
برچسب ها: مخازن سدها ، سیلاب
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار