بختیاری‌زاده:
سرمربی سابق تیم فوتبال نفت‌مسجدسلیمان گفت: آقای مرزبان تنها قشنگ حرف می‌زند، در حالی که این تیم به برد در زمین نیاز دارد.
کد خبر: ۷۳۴۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲ 14 April 2019

سیاوش بختیاری‌زاده درباره شرایط سخت نفت‌مسجدسلیمان در لیگ برتر، اظهارکرد: در حال حاضر خیلی از استان‌ها بزرگ مانند هرمزگان، فارس، همدان و کرمان تیمی در لیگ برتر ندارند و شاید خیلی‌ها در کشور و حتی مسوولان ورزش کشور به این‌که خوزستان چهار تیم در لیگ برتر کشور داشته باشد، راضی نباشند و به همین دلیل نگاه‌های حمایتی آن‌ها از تیم‌های خوزستانی به نسبت دیگر تیم‌ها کمتر می‌شود.

وی با اشاره به سرمربیگری در نفت‌مسجدسلیمان در سال 1390، گفت: در آن زمان به همراه سرپرست تیم، خدمت یکی از مسوولان وزرات نفت که سال‌ها است رییس یکی از فدراسیون‌های ورزشی است، رفتیم و از او درخواست کمک و بودجه را برای تیم نفت داشتیم، با برخوردی زشت و تند خطاب به ما گفت "چه کسی اصلا به شما اجازه داد تیم فوتبال را به مسجدسلیمان ببرید؟ مگر این شهرستان به فوتبال نیاز دارد" که همان‌جا من متوجه شدم مسوولان دوست ندارند فوتبال در استان خوزستان و شهر مظلوم مسجدسلیمان پا بگیرد و تنها عشق و علاقه افرادی مانند هدایت یزدی، هوشنگ نصیرزاده، مجید باقری‌نیا و نظری است که تیم نفت اهواز را به مسجدسلیمان انتقال داد که البته به مسوولان وزارت نفت شدیدا برخورد.

این کارشناس و پیشکسوت فوتبال خوزستان ادامه داد: من هم در جواب به آن مسوول وزارت نفت گفتم که "جوانان این شهر به این فوتبال نیاز روحی روانی، فوتبالی و فرهنگی دارند". در مجموع متوجه شدم که مسوولان پایتخت‌نشین نگاه خوب و مثبتی به تیم مظلوم نفت‌مسجدسلیمان ندارند. اکنون هم مسوولان کشور دوست دارند که لیگ فراگیر باشد و دوست ندارند که استان خوزستان با پتانسیل بالا، چهار تیم در لیگ برتر داشته باشد.

وی با بیان این‌‌که نسخه فروپاشی استقلال خوزستان پس از قهرمانی‌اش در لیگ برتر پیچانده شد، ادامه داد:‌ هیچ مربی در استقلال خوزستان تاب تحمل نیاورد و در فصل جاری نیز از همان ابتدا مشخص بود که این تیم سقوط می‌کند. همچنین باتوجه به این‌که هیچ نگاه مثبتی به نفت‌مسجدسلیمان هم نبود از روز اول مشخص بود که پرچم سقوط را بالا می‌برد اما حاصل حمایت مردم، برخی مسوولان و بازیکنان تیم باعث جمع آوری 19 امتیاز شد که کار بزرگی است.

بختیاری‌زاده گفت: تا چه زمانی باید دلمان به نتیجه نگرفتن سپیدرود و اتفاقات عجیب و غریب خوش باشد. اکنون نیز سپیدرود خوب بازی می‌کند و تراکتور را هم برد و این زنگ خطر و تلنگری برای نفت مسجدسلیمان بود و خدایی ناکرده ممکن است که دو تیم سقوط‌کننده به لیگ یک از خوزستان باشند و آن موقع خیلی‌ها که دوست نداشتن خوزستان چهار تیم در لیگ برتر داشته باشد، نفس راحت می‌کشند.

وی درباره حجم انتقاداتی که طی هفته‌های اخیر نسبت به مرزبان بیشتر شده است، در تلنگر به این مربی، عنوان کرد: مردم خوزستان فوتبال را می‌فهمند و تک‌تک این مردم کارشناسان بزرگی هستند‌. آقای مرزبان همکار من است و او را دوست دارم ولی او 10 هفته است که به برد نداشته است و باید بپذیرد در تمامی خطوط با مشکل مواجه است. در حالی‌که این مشکلات رفع نشده است، همیشه نیز از او می‌شنویم که نمی‌گذارم نفت سقوط کند. آقای مرزبان تنها قشنگ حرف می‌زند، در حالی که ما از نظر عملکردی به برد در زمین نیاز داریم.

این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: نفت برابر تیم‌‌هایی چون تراکتورسازی و استقلال تهران بسیار خوب کار کرد ولی پایان لیگ به امتیازات نگاه می‌شود و به این‌که کدام مربی قشنگ حرف زد، نگاه نمی‌شود. به نظر من عملکرد مرزبان خوب نبوده است زیرا نتیجه‌گیری نشان از عملکرد یک مربی است. آقای منصوریان پس از این‌که هدایت ذوب آهن را پذیرفت، جایگاه این تیم را در جدول رده بندی تغییر داد و یک مربی باید این‌گونه یک تیم را متحول کند.

وی خطاب به مرزبان، گفت: مردم مسجدسلیمان و مسوولان شهر شما را خیلی دوست دارند زیرا اگر بهروز مکوندی، داریوش یزدی یا خودم من سرمربی تیم بودیم، این‌قدر فرصت داده نمی‌شد. در هر صورت اگر مرزبان در ادامه نیز تنها بخواهد قشنگ حرف بزند و نواقص تیم را رفع نکند، ماندن آن در لیگ خیلی سخت است.

بختیاری‌زاده با بیان این‌که در راس کادرفنی تغییری ایجاد شود، این کار خیانتی به مربی بعدی است، عنوان کرد: آقای مرزبان به خوبی شرایط و مشکلات تیم را می‌داند. این تیم پنج بازی دارد که حکم مرگ و زندگی را دارند و باید کادرفنی تقویت شود و در کنار مرزبان فرد توانمندی را بگذاریم که ضمن این‌که از نظر روحی روانی به مرزبان کمک کند، سخنگوی تیم باشد و مرزبان کمتر مصاحبه کند و وارد مسایل حاشیه‌ای نشود. مرزبان باید تمام هم و غم خود را برای برطرف کردن نواقص تاکتیکی تیمش بگذارد و شاید به این صورت بتوان برای تیم کاری کرد.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار