معاون وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد:
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امروز در تمام مدارس خوزستان از مراکز پیش دبستانی تا مدارس مقطع متوسطه، فعالیت آموزشی آغاز شد، گفت: فعالیت‌های آموزشی در مدارس مناطق سیل زده خوزستان تا پایان اردیبهشت ماه ادامه پیدا می‌کند.
کد خبر: ۷۳۶۵۹۰
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰ 20 April 2019

مجتبی زینی‌وند، امروز شنبه، ۳۱ فروردین ماه در حاشیه آیین نواختن زنگ استمرار فعالیت‌های آموزشی در دبستان شاهد شکوفه‌های انقلاب اهواز اظهار کرد: به لطف و عنایت پروردگار، تدبیر همکارانم در اداره کل آموزش و پرورش خوزستان و تاکید وزیر آموزش و پرورش، امروز در تمامی مدارس استان خوزستان از مراکز پیش دبستانی تا مدارس مقطع متوسطه، فعالیت آموزشی آغاز شد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های آموزشی در مدارس مناطق سیل زده خوزستان تا پایان اردیبهشت ماه ادامه پیدا می‌کند، افزود: دانش‌آموزان مدارسی که در حال حاضر به علت سیلاب امکان بهره‌برداری از مدرسه آن‌ها وجود ندارد، به شیفت مخالف سایر مدارس منتقل می‌شوند یا با استفاده از ظرفیت‌های خالی دیگر مدارس به تحصیل ادامه می‌دهند. همچنین دانش‌آموزانی که مدارس آن‌ها در اختیار ستادهای اسکان قرار گرفته است، در مدارس همجوار و نزدیک فعالیت‌های آموزشی خود را استمرار می‌بخشند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اختصاص 500 میلیون تومان هزینه ایاب و ذهاب به دانش‌آموزان مناطق سیل زده از سوی وزارت آموزش و پرورش، گفت: این کار انجام شد تا امکان حضور تمام دانش‌آموزان مناطق سیل زده و روستایی در کلاس‌های درس فراهم شود.

زینی‌وند تصریح کرد: برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم امروز جلسه‌ای برگزار می‌شود و با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌شود، در اولین فرصت برای جبران ساعات آموزشی، کلاس‌های آموزشی تقویت بنیه علمی ویژه دانش‌آموزان سال آخر با حضور اساتید برجسته کشور و مولفین کتاب‌های درسی برگزار می‌شود.

وی در خصوص اختصاص سهمیه به دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده برای کنکور سال 98 گفت: در حاضر کمیته‌هایی ایجاد شده است که در حال بررسی این موضوع هستند و ما هم امیدواریم که برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم مناطق سیل‌زده که با وقفه تحصیلی رو به رو شده‌اند و از امکان حضور در کلاس‌های درس محروم مانده‌اند، سهمیه‌ای در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان نیز تمامی تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز مدارس سراسر استان را در اختیار مناطق و نواحی آموزش و پرورش قرار داده است. همچنین در شهرستان‌هایی از جمله سوسنگرد که نیاز به کانکس وجود داشت، کانکس‌هایی به عنوان فضاهای آموزشی جایگزین برای تحصیل دانش‌آموزان، ارسال شده‌اند.

زینی‌وند با اشاره به اینکه در مدارس آبادان و خرمشهر طی هفته‌های گذشته فعالیت آموزشی برقرار بوده است، بیان کرد: تعطیلی امروز مدارس این دو شهرستان به دلیل اعلام شرایط ویژه و وقوع مد بوده است.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار