مدیرکل امور عشایر خوزستان گفت: سیلاب خوزستان 65 میلیارد تومان به بخش‌ عشایری استان خسارت وارد کرد.
کد خبر: ۷۴۳۶۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷ 12 May 2019

علی‌رحم کریمی با اشاره به آخرین جمع‌بندی‌های انجام‌گرفته از میزان خسارات‌ وارده به عشایر خوزستان، اظهار کرد: بر اساس آخرین جمع‌بندی‌های انجام گرفته مجموع خسارت‌های وارد شده به عشایر استان در همه بخش‌ها حدود 65 میلیارد تومان است.

وی افزود: خسارت وارده به عشایر در سیلاب خوزستان در بخش‌های زیرساختی، تاسیسات آبرسانی، راه‌های دسترسی، علوفه، دام‌ها و بخش‌های مسکونی عشایر است و در حال جمع‌بندی نهایی برای جبران آن‌ها هستیم.

 مدیرکل امور عشایر خوزستان تصریح کرد: میزان خسارت‌ها در بخش زیرساخت‌ها به کارگروه برآورد و تخصیص منابع خسارت‌های سیلاب خوزستان اعلام شده و در مرحله جمع‌بندی نهایی قرار دارد. برای بخش خسارت‌های دامی نیز پرونده‌ها در حال جمع‌بندی و تکمیل است تا بتوان آن‌ها را به کارگروه اعلام کرد.

کریمی با اشاره به اینکه در حال مستندسازی برای خسارت‌های وارد شده به عشایر هستیم، ادامه داد: پس از جمع‌بندی و تشکیل پرونده‌ها و ارائه آن‌ها به کارگروه، بر اساس دستورالعمل‌هایی که وجود دارد نسبت به پرداخت خسارت‌های عشایر اقدام خواهد شد.

وی در خصوص زمان پرداخت خسارت‌های سیلاب خوزستان به عشایر خاطرنشان کرد: مدت زمان دقیقی برای پرداخت خسارت‌ها وجود ندارد اما پس از طی کردن روال قانونی این خسارت‌ها جبران می‌شود و عشایر نگران پرداخت خسارت‌ها نباشند.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار