مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: تندبادی که دو روز گذشته در اهواز رخ داد، بیش از ۵ میلیارد و ۴۷۰میلیون ریال به شبکه برق این کلانشهر خسارت وارد کرد.
کد خبر: ۷۴۷۷۰۲
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵ 23 May 2019

حسن کریمی اظهار کرد: پس از جمع بندی های انجام گرفته، میزان خسارت وارد شده در اثر تند باد به بخش هایی از شبکه برق اهواز برآورد شد و در این زمینه بیش از ۵ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال به بخش هایی از شبکه برق خسارت وارد شده است.

وی افزود: در اثر این تندباد لحظه ای که با سرعتی بالغ بر ۶۵ کیلومتر بر ساعت تخمین زده شد، غالب حوادث بوجود آمده روی شبکه ناشی از برخورد اشیاء شامل درخت، داربست، بنر و... بود و موجب قطع فیدر، قطع جمپر، فیوز سوزی و سیم بریدگی شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز تصریح کرد: این تندباد موجب سقوط و شکستن تعداد ۳۲ اصله پایه برق در مناطقی از شهرستان اهواز، حمیدیه، باوی و کارون شد.

کریمی عنوان کدرد: در اثر این تندباد که در روز۳۰ اردیبهشت ماه به وقوع پیوست، این تعداد پایه در خطوط شهری و روستایی شکسته و یا سقوط کردند و همچنین در این تندباد یک دستگاه ترانس در روستای دب حردان از توابع شهرستان اهواز سقوط کرد.

وی ادامه داد: پس از رفع بحران و مشخص شدن خطوط آسیب دیده تاکنون بالغ بر ۲.۵ کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف احداث شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: این حادثه باعث وقوع ۱۵۴ مورد خاموشی روی شبکه اعم از توزیع و فوق توزیع شده که در اثر آن در مجموع ۱۳۹۷ مگاوات ساعت انرژی توزیع نشده ناشی از تندباد داشته ایم.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار