مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز عنوان کرد:
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با بیان اینکه هیچ کمبود برقی در شهرستان اهواز وجود ندارد، گفت: با توجه به آغاز فصل گرما به شهروندان اهوازی توصیه می‌کنیم که در ساعت‌های پیک مصرف نسبت به رعایت الگوی مصرف اقدام کنند و از لوازم غیر ضروری در این ساعت‌ها استفاده نکنند.
کد خبر: ۷۴۹۴۹۴
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰ 29 May 2019

حسن کریمی با اشاره به علت خاموشی در برخی از مناطق اهواز، اظهار کرد: اکنون وارد شرایطی شده‌ایم که دمای هوا افزایش چشمگیری پیدا کرده است و به این دلیل بار مصرف نیز بالا است.

وی با بیان اینکه هیچ کمبود برقی در شهرستان اهواز وجود ندارد، افزود: در چنین شرایطی در ساعت‌های پیک مصرف و زمانی که بار شبکه افزایش پیدا می‌کند، در صورت عدم رعایت الگوی مصرف در مناطق شاهد خاموشی خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز تصریح کرد: پوشش برق هر خیابان بر روی یک ترانس قرار دارد و در صورتی که بار این ترانس در زمانی که هوا گرم است و در ساعات پیک مصرف قرار داریم، بالا برود شاهد آسیب‌هایی به شبکه خواهیم بود و این مساله باعث خاموشی آن خیابان خواهد شد.

کریمی ادامه داد: با توجه به اینکه فصل گرما آغاز شده است به شهروندان اهوازی توصیه می‌کنیم که در ساعت‌های پیک مصرف نسبت به رعایت الگوی مصرف اقدام کنند و از لوازم غیر ضروری در این ساعات استفاده نکنند.

وی خاطرنشان کرد: ساعات پیک یا اوج مصرف برق در اهواز از ساعت ۱۳ تا ۱۷ به عنوان پیک اول و مهم برای شرکت توزیع برق است و در این زمینه انتظار داریم تا شهروندان نسبت به رعایت الگوی مصرف اقدام کنند.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار