استاندار خوزستان:
استاندار خوزستان گفت: نکاتی که مقام معظم رهبری امروز فرمودند نشان از دغدغه ذهنی ایشان در رابطه با مناطق سیل‌زده و خصوصاً خوزستان با توجه به شرایط اقلیمی و گرمای طاقت‌فرسای آن بود و این بیانات وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.
کد خبر: ۷۵۱۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲ 06 June 2019

روز چهارشنبه 15 خردادماه نشستی در خصوص بررسی آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده به ریاست استاندار خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

به گزارش"تابناک"؛ غلامرضا شریعتی در پایان این نشست در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته برای بازسازی مناطق سیل‌زده توضیح داد: ما به‌صورت هفتگی جلسات قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده را برگزار کرده‌ایم و کمیته‌های آن‌هم به‌صورت مرتب در حال برگزاری است و اقدامات لازم در حال انجام است و خوشبختانه کارها به‌صورت روتین، منظم و برنامه‌ریزی‌شده در حال انجام است.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: امروز در خطبه‌های نماز عید فطر مقام معظم رهبری مطالبی را در رابطه با فراموش نکردن سیل‌زدگان و توجه به آن‌ها بیان داشتند البته توجه دائم و ویژه در استان خوزستان بوده است و مرتب مسئولین مختلف از مناطق سیل‌زده بازدید داشتند ازجمله اینکه معاون عمرانی استانداری روز گذشته از روستای مگران ۳ بازدید داشتند همچنین مدیرکل اقتصادی استانداری و سایر مسئولان برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام می‌دهند و گزارش می‌دهند و بنده نیز بنا به‌ضرورت به‌صورت متناوب و مرتب این بازدیدها را دارم اما نکاتی که مقام معظم رهبری امروز فرمودند نشان از دغدغه ذهنی ایشان در رابطه با مناطق سیل‌زده و خصوصاً خوزستان با توجه به شرایط اقلیمی و گرمای طاقت‌فرسای آن بود و این بیانات وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.  

شریعتی افزود: عمده سیل‌زدگان خوشبختانه به روستاهای خود بازگشته‌اند و تنها دو روستای مگران 3 و حمدان سلیجه همچنان مشکلاتی دارند؛ علیرغم اینکه اعتبار معیشتی که دولت تصویب کرده در اختیار آن‌ها قرار گرفته است اما مسئولان استانی با بررسی و برآورد مسائل مختلف به این نتیجه رسیدند که باید حتماً برای این افراد کار بیشتری انجام شود و با بررسی‌های انجام‌شده تصمیم گرفتیم که کانکس همراه با وسایل سرمایشی تهیه شود و در اختیار اهالی این دو روستا قرار گیرد.

استاندار خوزستان ادامه داد: تعدادی از کانکس‌ها توسط خیرین و نیکوکاران تهیه شد و یک تعدادی هم توسط ما تأمین شد و بیش از ۱۶۰ کولرگازی هم فراهم شد و در اختیار آن‌ها قرار گرفت. خوشبختانه از ۱۰ روز گذشته همه سیل‌زدگان در کانکس‌های کولر دار زندگی می‌کنند.

شریعتی اظهار داشت: پکیج‌های حمایتی هم ستاد اجرایی فرمان امام تأمین کرده در اختیار آن‌ها قرارگرفته است که این پکیج‌ها شامل یخچال، فرش، پتو، گاز سه شعله، سرویس تفلون، سرویس ملامین و کمک‌های فرهنگی است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: ما روستایی که در گرمای طاقت‌فرسا در چادر زندگی کنند نداریم و فقط 12 خانوار از روستای صفحه ۲ هستند که به علت احشامی که دارند مردان خانوار در چادر زندگی می‌کنند البته روستای آن‌ها آماده است و 41 خانوار این روستا به خانه‌های خود بازگشته‌اند و قرار شد فرمانداران محترم این دوازده خانوار را همراه با احشام آن‌ها به سمت روستای خود راهنمایی کنند و اگر دغدغه‌ای هم دارند آن‌ها را رفع کنند تا مسئله خاصی از این بابت نداشته باشیم و خاطر مقام معظم رهبری از این بابت آسوده باشد که هیچ روستایی زیر گرمای طاقت‌فرسا زندگی نمی‌کند و امکان زندگی با تجهیزات سرمایشی برای همه سیل‌زدگان فراهم شده است تا اسکان دائم هم آماده شود.

شریعتی گفت: برای زمین‌های کشاورزی یک عزم جدی در استان است؛ حدوداً 23 هزار هکتار هنوز زیرآب است و بقیه زمین‌ها از آب تخلیه شده است و امیدواریم ظرف ۱۵ روز آینده این ۲۳ هزار هکتار را هم از طریق ایجاد سیل بند و اقدامات لازم از زیر آب خارج کنیم و شرایط را برای کشت تابستانه مهیا نمایم و انشاالله آنچه مورد رضایت خداوند تبارک‌وتعالی است و دغدغه مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور محترم در این رابطه است را بتوانیم محقق کنیم.

استاندار خوزستان عنوان کرد: ما ظرف سه ماه آینده تعمیرات را به پایان می‌رسانیم و انشاالله تا پایان سال بازسازی نیز به اتمام خواهد رسید. با توجه به ذخایر آبی خوبی که داریم کشت تابستانه را با همه توان انجام خواهیم داد که در امنیت غذایی کشور کمک کنیم و آن را پایدارتر کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار