استاندار خوزستان:
شریعتی دستگاه‌ها را مکلف به پاسخگویی به بخش خصوصی دانست و از اداره کل بازرسی استانداری خوزستان خواست تا در راستای اصلاح روند موجود بر عملکرد مدیران دولتی نظارت کند.
کد خبر: ۷۵۲۳۴۶
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹ 09 June 2019

غلامرضا شریعتی شامگاه شنبه در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار کرد: باید تلاش کنیم که مجموعه مقررات و عملکرد ما به نحوی باشد که فضای کسب و کار را بهبود دهد.

به گزارش"تابناک" وی افزود: هرچه تلاش کنیم که سوءتفاهم‌ها و اختلاف نظرات را در جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اصلاح و به هم نزدیک و به زبان مشترکی برسیم، فضای کسب و کار به طور حتم بهبود پیدا می‌کند و رغبت برای سرمایه گذاری و اشتغال زایی و کار در خوزستان ایجاد می‌شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: فضای کسب و کار در خوزستان شرایط خیلی خوبی ندارد و ما باید شرایط را برای حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی تسهیل کنیم و سازمان‌های حاکمیتی هم باید به این امر کمک کنند تا رغبت به سرمایه گذاری در خوزستان ایجاد شود.

شریعتی گفت: اقلیم استان و میزان بیکاری در خوزستان در تسهیل شرایط سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان باید در نظر گرفته شود و از بخشی نگری صرف خارج شویم.

وی اضافه کرد: مدیران سازمان‌های حاکمیتی و دولتی باید از بخشی نگری و کار جزیره‌ای و پراکنده پرهیز و تلاش کنند تا زبان مشترک میان دولت و بخش خصوصی ایجاد شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: تاکید من بر این است که مصوبات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی حتماً اجرایی شود.

شریعتی تأکید کرد: مدیران دستگاه‌های دولتی عضو شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خودشان باید در جلسات این شورا حضور داشته باشند و اینکه کارشناسان دست چندم خود را به این جلسه می‌فرستند اصلاً مورد قبول نیست.

وی ادامه داد: آنها باید شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را مهم بدانند زیرا این نهاد مهمی است و باید به مدیران دولتی عضو شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی ابلاغ شود که حتماً در جلسه حضور داشته باشند.

رئیس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان گفت: مدیرکل حقوقی و بازرسی استانداری استانداری نیز باید عدم حضور مدیران دولتی عضو کارگروه گفت وگوی دولت و بخش خصوصی را در ارزشیابی و ارزیابی‌های سالانه لحاظ کند تا این مدیران پاسخگو باشند.

شریعتی افزود: تنها جایی که بخش دولتی همتراز و هم رده بخش خصوصی و مکلف به پاسخگویی به آن می‌شود شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی است که مدیران دولتی از آن فرار می‌کنند و با نگاه بالا به پایین با بخش خصوصی صحبت می‌کنند.

وی یادآور شد: فرهنگ دیوان‌سالاری دولتی در ایران باید شکسته و فروریخته و باید به صورت عملی به بخش خصوصی احترام گذاشته شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار