میرزایی عنوان کرد:
رییس هیات تنیس‌روی‌میز خوزستان با بیان این‌‌که تا کل استان را درگیر این رشته نکنیم، موفق نخواهیم بود، گفت: احیای زیرساخت‌ها، آموزش و گسترش تنیس‌روی‌میز در سطح استان از برنامه‌های مهم هیات محسوب می‌شود.
کد خبر: ۷۵۴۸۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰ 18 June 2019

منصور میرزایی در خصوص برنامه‌های هیات برای احیای مجدد تنیس‌روی‌میز استان، اظهار کرد: در ابتدا به فکر فراهم کردن زیرساخت لازم برای این رشته در خوزستان هستم، ضمن این که باید کمیته‌های مختلف هیات از جمله آموزش و مسابقات را نیز فعال کنیم که من و همکارانم در حال تدوین برنامه‌هایی در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به اهمیت آموزش در رده سنی پایه نیز گفت: این مهم نیز از جمله برنامه‌های مدنظر هیات است که باید فعالیت در این زمینه را آغاز کنیم. کار سختی در پیش داریم اما شدنی است. همچنین باید ارتباط‌مان را با شهرستان‌ها قوی‌تر کنیم و مسابقات و کلاس‌های آموزشی‌ را به شهرستان‌ها ببریم تا فعال‌تر شوند. به نظرم تا کل استان را درگیر رشته تنیس‌روی‌میز نکنیم، موفق نخواهیم بود.

رییس هیات تنیس‌روی‌میز خوزستان ادامه داد: اگر فعایت در این رشته را به یکی دو شهرستان محدود کنیم، در واقع رشد تنیسورها را محدود خواهیم کرد. در گذشته دور و زمانی که خودمان تنیس‌روی‌میز بازی می‌کردیم، تمام شهرستان‌های استان فعال بودند و به همین دلیل تیم قوی نیز تشکیل شده بود. در هر صورت اگر شهرستان‌ها قوی شود، تنیس‌روی‌میز خوزستان قدرت بیشتری پیدا خواهد کرد.

وی با بیان این‌که از هیات‌های فعال حمایت خواهد شد و اگر هیاتی فعالیتی نداشته باشد، تغییراتی در آن ایجاد می‌شود، گفت‌: در هر صورت احیای زیرساخت‌ها، آموزش و گسترش تنیس‌روی‌میز در سطح استان از برنامه‌های مهم هیات محسوب می‌شود.

میرزایی خاطرنشان کرد: از مواردی که در سال‌های اخیر باعث دلسردی خانواده‌ها جهت فعالیت فرزندان‌شان در این رشته شده است، بالا رفتن هزینه‌ها در بحث خرید تجهیزات و تامین هزینه‌های رفت و آمد ورزشکاران به مسابقات بوده که در بحث هزینه‌های رفت و آمد، تلاش ما این است با تامین هزینه‌های جزئی بتوانیم نفرات اول استان را در این زمینه کمک کنیم.

وی در خصوص اهمیت به بخش بانوان نیز گفت: در چند ماه سرپرستی‌ام در هیات، توجه ما به هر دو بخش آقایان و بانوان بود و شاید انتظار به حق نیز این باشد که به بخش بانوان بیش از آقایان توجه شود. البته این موضوع باید مدنظر باشد که سطح تنیس‌روی‌میز بانوان در سطح دنیا نسبت به آقایان کمی پایین‌تر است و ما باید برنامه‌ریزی داشته باشیم تا سطح تنیس‌روی‌میز بانوان استان را ارتقا دهیم که برنامه‌هایی نیز در این زمینه داریم. به هر حال باید به بانوان بیش از آقایان توجه شود زیرا محدودیت‌های آن‌ها در جامعه بیشتر است و باید در ورزش فضایی ایجاد کنیم تا بانوان از این فضا بیشتر بهره ببرند.

وی درباره رشد رشته‌های مختلف در استان‌ها‌ با آوردن مربیان باتجربه برای آموزش، عنوان کرد: در خوزستان مربیان خوبی داریم اما ارتقا سطح این مربیان مهم و از وظایف هیات است. همانطور که کمی خانواده‌ها بی‌انگیزه شده‌اند، مربیان ما نیز طی چند سال اخیر بی‌انگیزه شده‌اند. به هر حال باید بتوانیم سطح داوران و مربیان استان را ارتقا دهیم.

میرزایی در پاسخ به این سوال که آیا خوزستان می‌تواند تنیسوری چون نوروزی را به تیم‌ملی معرفی کند؟ گفت: بله، قطعا این توانایی وجود دارد. اکنون بین رده‌های سنی فاصله ایجاد شده و رفع این فاصله نیز زمان‌بر است. به طور مثال ما در رده سنی بزرگسالان افشین نوروزی و در رده سنی امید، حامد باشت‌باوی، نصیری و امیری را داریم ولی در رده سنی جوانان و نوجوانان دچار افت شدیدی هستیم و نشان از این است که یکی دو سالی است که کاری در این زمینه توسط هیات صورت نگرفته است.

وی افزود: استان‌هایی که بعد از خوزستان بودند با کار بیشتر پیشرفت کردند و همانطور که گفتم اگر شهرستان‌ها را فعال کنیم، مجددا در کشور مطرح خواهیم شد. در گذشته دزفول، پایه تنیس‌روی‌میز خوزستان محسوب می‌شود اما اکنون هیچ استعدادی از این شهرستان نمی‌بینیم. به هر حال با برنامه‌های مدنظر به احیای مجدد شهرستان‌ها و تنیس‌روی‌میز خوزستان امیدوار هستیم.

منبع: ایسنا
برچسب ها: تنیس روی میز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار