معاون عمرانی استاندار خبرداد:
معاون امور عمرانی استاندار خوزستان از آغاز پرداخت تسهیلات بلاعوض به کشاورزان سیل‌زده خوزستان خبر داد و گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای این تسهیلات بلاعوض 930 میلیارد تومان و 50 درصد از این اعتبار تا کنون به استان تخصیص داده شده است.
کد خبر: ۷۶۱۴۹۵
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷ 10 July 2019

فاضل عبیات معاون امور عمرانی استانداری خوزستان اظهار کرد: پس از اتمام برآورد‌های صورت گرفته توسط دستگاه‌های مسؤول تاکنون بیش از ۳ هزار پرونده خسارت سیل در بخش کشاورزی نهایی و تایید شده است.

به گزارش"تابناک" وی افزود: بنابرتصمیمات اتخاذ شده مقرر شد که به ازای هر هکتار زمین کشاورزی، مبلغ 5 میلیون تومان بصورت بلاعوض به کشاورزان  پرداخت شود و کار اعطای این مبالغ از امروز و با اطلاع رسانی به کشاورزان از طریق ارسال پیامک آغاز شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان و رئیس کمیته استانی بازسازی و نوسازی سیل با بیان اینکه تاکنون بررسی حدود 3 هزار پرونده مربوط به کشاورزن خسارات دیده به اتمام رسیده، گفت: حدود 930 میلیارد تومان برای پرداخت  بلاعوض خسارت سیل به کشاورزان در نظر گرفته شده که تا کنون 50 درصد این اعتبارات تخصیص داده شده است.

عبیات گفت: ارزیابی خسارات کشاورزان در مناطق سیل‌زده انجام شده و برای پرداخت خسارت، تایید دستگاه‌های ذی‌ربط نیز در این خصوص گرفته شده است.

وی افزود: برنامه‌ریزی ما به گونه‌ای است که پرداخت خسارت‌ تمام مناطق سیل‌زده به صورت همزمان و متوازن انجام شود و این‌طور نباشد که شهرستانی به صورت صدرصد خسارت سیل را دریافت کند و پرداخت خسارت شهرستانی دیگر در مراحل بعدی صورت گیرد و در این زمینه همکاری بانکها و دستگاههای مرتبط ضروری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استان خوزستان افزود: خسارت مربوط به  مابقی پرونده‌ها به محض طی کردن مراحل شهرستانی و دریافت آنها از شهرستان‌های سیل‌زده نیز پرداخت می‌شود.

عبیات با بیان اینکه آسیب‌هایی که سیل به مسکن مهر شیرین شهر وارد کرد نیز مشمول خسارت می‌شود، عنوان کرد: با توجه به اینکه برخی منازل آسیب دیده از سیل در حال ساخت و تکمیل بودند لذا باید موضوع بررسی شود و سپس در مورد نحوه پرداخت خسارت به آنها تصمیم گیری خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار