رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش مسیر تردد زائران اربعین در نوار مرزی را از زمین و هوا رصد و پایش می کند.
کد خبر: ۷۸۶۳۶۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲ 08 October 2019

امیر دریادار حبیب الله سیاری در بازدید از مرز بین المللی شلمچه اظهار داشت: به تدریج به تعداد زائران در مرز شلمچه در خوزستان افزوده می شود و ارتش جمهوری اسلامی ایران با تمام قوا آماده تامین امنیت آنهاست.

وی با بیان اینکه در ایام اربعین توجه بیشتری به مرز می شود، افزود: در بحث کمک به زایران برای حضور در راهپیمایی عظیم اربعین امکانات خوبی به کار گرفته شده است.

دریادار سیاری گت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف از جمله راه اندازی موکب و برپایی بیمارستان صحرایی به زائران اربعین در پایانه های مرزی خدمات رسانی می کند.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: مرزبانان کشور به ویژه در این ایام با آمادگی بیشتر در حال پایش زمینی و هوایی مرز ها هستند.

دریادار سیاری تصریح کرد: ارتش در ایام اربعین به منظور تامین بهتر امنیت زایران در چهار نقطه مرزی با عراق با بالگردهای هوانیروز پل هوایی را با مرکز استان های مرزی برقرار کرده است.

اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان که از چند روز پیش آغاز شده با آغاز ماه صفر شتاب گرفته است.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار