رییس هیات سوارکاری خوزستان گفت: مسابقات زیبایی اسب اصیل عرب به مناسبت شکست حصر سوسنگرد با حضور اسب‌هایی از سراسر کشور در این شهرستان برگزار می‌شود.
کد خبر: ۷۹۲۷۸۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹ 03 November 2019

فتاح کنعانی اظهار داشت: مسابقات زیبایی اسب اصیل عرب به مناسبت شکست حصر سوسنگرد در روزهای ۲۳ و ۲۴ آبان در سطح ملی برگزار میشود.

وی با بیان اینکه پرورش دهندگان اسب و فعالان سوارکاری که قصد فعالیت اقتصادی دارند میتوانند در این مسابقات شرکت کنند افزود: اسب‌های سیلمی خالص ایرانی و وارداتی به ترتیب با پرداخت پنج و هفت میلیون ریال میتوانند در این مسابقات حاضر شوند.

رییس هیات سوارکاری خوزستان گفت: با توجه به اینکه اسبهای خوزستان در جشنواره زیبایی اسب اصیل عرب جز برترینهای کشور به شمار میروند پیش‌بینی می‌کنیم بیش از یکصد اسب در این مسابقات به رقابت بپردازند.

وی به برگزاری مسابقات کشوری زیبایی اسب اصیل عرب در خوزستان اشاره کرد و گفت: شوشتر یکی از قطبهای پرورش اسب اصیل عرب خالص ایرانی در کشور است لذا بیست و هفتمین جشنواره کشوری اسب اصیل عرب همچون سال گذشته در آذرماه امسال به میزبانی شوشتر برگزار میشود  

کنعانی با بیان اینکه رقابت‌های کورس اسب ایران بار دیگر به میزبانی اهواز برگزار می‌شود گفت: خوشبختانه اسپانسر لازم برای این کار را پیدا کردیم و قرار است از اوایل دیماه امسال مسابقات کورس در هشت هفته در پیست سوارکاری اهواز برگزار شود.

وی افزود: در اسفندماه امسال یک دوره مسابقات زیبایی اسب های خالص ایرانی و خارجی به میزبانی شوش انجام میشود همچنین رقابت های کشوری استقامت و هنرهای رزمی سواره به میزبانی اهواز برگزار خواهد شد.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار