در هفت ماهه امسال انجام شد
تخلیه انواع کالای اساسی در هفت ماهه سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره) با ۴۲ درصد رشد به بیش از 10 میلیون تن رسید.
کد خبر: ۷۹۳۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱ 04 November 2019

عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اشاره به تخلیه ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تن انواع کالاهای اساسی در هفت ماهه سال جاری، بیان کرد: از مجموع ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیرنفتی در این مجتمع بزرگ بندری، نزدیک به ۱۲ میلیون تن از آن را کالای غیرنفتی تشکیل می‌دهد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)، ذرت، جو، کنجاله، سویا، دانه روغنی، شکر، روغن خوراکی و برنج را از جمله کالاهای اساسی برشمرد که در این بازه زمانی تخلیه شده است.

وی در ادامه افزود: ذرت با ۵ میلیون تن بیشترین حجم کالاهای اساسی را در بین کالاهای تخلیه‌شده به خود اختصاص می‌دهد که رشد ۳۲ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می‌دهد.

دریس با اشاره به ورود ۹۳۶ فروند کشتی در این مدت به مجتمع بندری امام خمینی(ره) اظهار کرد: با اتخاذ تمهیدات مناسب و بهره‌گیری از توان نیروهای عملیاتی و آماده به کاری تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری، به طور شبانه‌روزی کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در کوتاه‌ترین زمان ممکن تخلیه می‌شوند.

وی افزود:با تخلیه و بارگیری بیش از ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار انواع کالای نفتی و غیرنفتی تا پایان مهرماه سال جاری، تخلیه و بارگیری کالا در این مجتمع بزرگ بندری رشد ۶ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می‌دهد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار