استاندار خوزستان:
استاندار خوزستان روز جمعه در بازدید از منطقه گردشگری مال‌آقا در شهرستان باغملک گفت: زیرساخت های لازم برای توسعه صنعت گردشگری و رونق اقتصادی منطقه فراهم می شود.
کد خبر: ۷۹۳۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰ 04 November 2019

غلامرضا شریعتی در حاشیه این بازدید اظهار داشت: امروز از طرح مجتمع گردشگری تمبی و مال آقا از توابع شهرستان باغملک بازدید شد که این مجتمع توسط استانداری در حال ساخت است و پس از یک دوره توقف هم اکنون با تزریق اعتبارات استانی فعال شد و پیشرفت خوبی دارد.

وی با مهم دانستن توسعه صنعت گردشگری خوزستان افزود:علاوه بر احداث مجتمع گردشگری مال آقا، ایجاد فرصت های شغلی با احداث مجتمع های بوم گردی توسط اداره میراث فرهنگی خوزستان پیگیری میشود و به زودی کلاسهای آموزشی توسعه بوم گردی در منطقه برگزار میشود.

شریعتی همچنین ضمن تاکید بر اهمیت کشاورزی و دامپروری قلعه تل، ایجاد رونق اقتصادی منطقه مال آقا را با توسعه صنعت گردشگری ممکن دانست و بیان کرد:این منطقه نمونه گردشگری پیش تر زیرساخت‌های لازم را برای حضور گردشگران کشور نداشت و حالا با تکمیل مجتمع گردشگری استانداری در این منطقه رونق اقتصادی مردم نیز سرعت می یابد.

استاندار خوزستان افزود: در این مجتمع گردشگری فضاهایی برای استقرار خدمات اورژانس و بهداشت و درمان احداث شده است تا گردشگران با اطمینان خاطر در این منطقه حضور پیدا کنند.

شریعتی همچنین در پایان بر لزوم حفظ محیط زیست منطقه تاکید کرد و گفت: در منطقه گردشگری مال آقا پاسگاه دائمی برای استقرار محیط بانان و نیروهای حفاظت از محیط زیست احداث می شود تا نگهداری از میراث طبیعی منطقه به صورت شایسته انجام شود.

ساخت مجتمع گردشگری مال آقا توسط استانداری خوزستان از سال ۱۳۹۴ در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار مربع در اراضی ملی این منطقه آغاز شد.

منطقه نمونه کردشگری مال آقا در شهرستان باغملک و در ۱۵۵ کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار