یزدی:
یک مربی فوتبال خوزستان با بیان این‌که امیدوارم در سبک بازی فولاد چاره‌اندیشی شود، گفت: وقتی فولاد از پرسپولیس عقب افتاد، بازیکنانش تلاشی برای جبران نتیجه داشتند اما راهکارهای مناسب برای غلبه بر دفاع پرسپولیس و رسیدن به دروازه این تیم را نداشت.
کد خبر: ۷۹۴۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱ 05 November 2019

داریوش یزدی در خصوص دیدار روز گذشته (۱۳ آبان) فولاد برابر پرسپولیس با اشاره به سنگ‌پرانی و پرتاب بطری از طرف هواداران به دورن زمین، اظهارکرد: متاسفانه پیش از این‌که بازی آغاز شود، شاهد سنگ‌پرانی و پرتاب بطری از سوی عده‌ای از هواداران بودیم که واقعا جای سوال است که آیا هیچ مسئولی در ورزشگاه حضور نداشت که با این موضوع برخورد کند و آیا اصلا شرایطی از قبل وجود داشت که مانع از این کار شود؟ حتی من شنیدم که سنگ‌پرانی بسیار زیادی نیز پس از بازی  صورت گرفت که این جای نگرانی دارد. البته این موضوع تنها مربوط به دیدار فولاد و پرسپولیس در اهواز نیست و در دیگر ورزشگاه‌ها نیز شاهد چنین رفتار ناشایستی از سوی برخی هواداران هستیم. این‌ها اتفاقات خوبی نیستند.

*چرا باید روز به روز بر اتفاقات ورزشگاه‌ها افزوده شود؟

وی ادامه داد: ۱۹ سال از عمر لیگ برتر فوتبال ایران می‌گذرد و سوالم این است که چه اتفاقات و کارهای مثبتی در این ورزش از سوی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال رخ داده است که از این اتفاقات منفی کاسته شود یا دیگر شاهد چنین اتفاقات ناخوشایندی نباشیم؟ چرا باید روز به روز بر این اتفاقات افزوده شود؟ به هر حال باید به این موضوع رسیدگی شود.

*فولاد پس از آن پنالتی دیگر نتوانست فوتبال لازم را ارائه دهد

این مربی فوتبال خوزستان در ادامه درباره بُعد فنی دیدار فولاد و پرسپولیس نیز گفت: این بازی از نظر کیفیت فنی خیلی در سطح خوبی نبود. هر دو تیم تا حدودی محتاط بازی کردند که سهم فولاد در این زمینه بیشتر از حریف بود. فولاد با اندیشه این‌که گلی دریافت نکند و بعد بتواند به گل برسد، وارد بازی شد. متاسفانه وقتی فولاد روی یک حادثه خیلی بد یک پنالتی به حریف داد و گل دریافت کرد، دیگر نتوانست آن فوتبال لازم را ارائه دهد و برنامه‌ای برای خارج شدن از این وضعیت نداشت و این برای فولادی که دارای یک ساختار خیلی خوب است، نگران‌کننده است.

*امیدوارم در سبک بازی فولاد چاره‌اندیشی شود

وی بیان کرد: امیدوارم در سبک بازی فولاد چاره‌اندیشی شود. این سبک در شان فولادخوزستان نیست. دلیل این سبک یا این است که باید مهره‌ای به تیم اضافه شود تا سبک بازی‌اش تغییر کند یا باید سبک و تفکر مربی و مجموعه باشگاه تغییر کند. به هر حال اگر سبک بازی فولاد تغییر نکند، در ادامه نیز چیزی از فولاد نخواهیم دید.

*فولاد نتوانست موقعیت آنچنانی روی دروازه پرسپولیس خلق کند

یزدی گفت: خوزستانی‌ها انتظار دارند، تیم‌های‌شان یک بازی تهاجمی ارائه دهند. این نوع بازی به چند عامل بستگی دارد؛ یکی به تفکر مربی که مهم‌ترین بخش کار است و همچنین نفراتی که آن تیم دارد. وقتی فولاد از پرسپولیس عقب افتاد، بازیکنانش تلاشی برای جبران نتیجه داشتند اما راهکارهای مناسب برای غلبه بر دفاع پرسپولیس و رسیدن به دروازه این تیم را نداشت. در واقع فولاد نتوانست موقعیت آنچنانی روی دروازه پرسپولیس خلق کند و این اشکال کار است.

*سبک بازی فولاد، بازیکنان خوب خط حمله‌اش را از گردونه بازی خارج کرد

وی افزود: تیمی که می‌خواهد به گل برسد، باید راهکار مناسب داشته باشد که فولاد حداقل این راهکار را در بازی با پرسپولیس نداشت. امیدوارم فولاد مقابل تیم‌های قوی و با نام و نشان بتواند بهتر از این بازی کند و اسیر مسائل حاشیه‌ای نشود. به نظر من فولاد بازیکنان خوبی در خط حمله دارد ولی من فکر می‌کنم، سبک و نوع بازی فولاد، بازیکنان خوب خط حمله‌اش را از گردونه بازی خارج کرد و نتوانست از این بازیکنان بهره لازم را ببرد.

*در چند هفته گذشته شاهد نوع‌های متفاوت پرخاشگری از سوی مربیان بوده‌ایم

پیشکسوت فوتبال خوزستان عنوان کرد: جواد نکونام یکی از بازیکن‌های خیلی خوب ایران بوده است و در عرصه بازی نیز از شاخص‌های ایران محسوب می‌شد ولی باید بدانیم عرصه مربیگری متفاوت است و آنچه اهمیت دارد، این است که یک مربی باید بتواند تسلط و تجربه کافی را در کنترل خود داشته باشد. در حال حاضر جو ورزشگاه‌ها مربیان ما را پرخاشگر کرده است که از جمله دلایل آن می‌توان به فشار هواداران و باشگاه‌ها اشاره کرد. در چند هفته گذشته نیز شاهد نوع‌های متفاوت پرخاشگری از سوی امیر قلعه‌نوعی و فراز کمالوند بودیم. امیدوارم جواد نکونام نیز بتواند خود را بیشتر کنترل تا تیم را هم بهتر کنترل و هدایت کند.

*فولاد به سهمیه آسیایی نرسد، یعنی هیچ اتفاقی در این تیم نیفتاده است

وی در ادامه درباره این‌که آذری در مصاحبه‌های خود از یک مسیر سه ساله برای قهرمانی و موفقیت این  تیم صحبت می‌کند نیز بیان کرد: قرار گرفتن فولاد در نیمه بالایی جدول کمترین انتظاری است که می‌توان از این تیم داشت. اگر قرار است این تیم به سهمیه آسیایی نرسد، یعنی هیچ اتفاقی در فولاد نیفتاده است. این‌که آقای آذری در صحبت‌های خود از یک مسیر سه ساله برای موفقیت فولاد صحبت می‌کند، باید دید این تفکر از ابتدای فصل وجود داشته و اگر به این صورت بوده است، پس آقای آذری نیز در حال دنبال کردن همان تفکر قبلی است. به هر حال مگر می‌شود فولاد را فقط برای ماندن در لیگ برتر بست، آن هم فولادی که این همه تجهیزات و امکانات دارد؟

*در نظر گرفتن مسیر سه ساله برای قهرمانی فولاد پذیرفتنی نیست

این مربی بیان کرد: در هر صورت این سبک و مسیر برای تیم‌هایی است که اولین سال حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کنند و اگر تیمی مانند شاهین بوشهر که بدون امکانات است و به تازگی وارد لیگ شده، از چنین برنامه‌ای تا رسیدن به مسیر قهرمانی حرف بزند، پذیرفتنی است ولی از فولاد نمی‌توان پذیرفت. البته من فکر می‌کنم که آقای آذری برای این‌که فشار روانی را از روی تیم و بازیکنان بردارد از این مسیر سه ساله صحبت می‌کند. آذری مدیری با تجربه است و مطمئنا قلبا از این مسیر سه ساله نمی‌گوید.

* آیا هر وزیری می‌تواند خودمختار باشد؟

وی در ادامه با بیان این‌که با توجه به ابلاغیه وزارت نفت، نگران تیم‌های نفتی هستم، گفت: یک وزیر به نام آقای زنگنه می‌گوید که تیم‌های نفتی نمی‌توانند در بخش حرفه‌ای سرمایه‌گذاری و هزینه کنند. می‌خواهم بدانم آیا این تفکر فقط در وزارت نفت وجود دارد و چرا در وزارت صنعت، معدن و تجارت نیست؟ آیا هر وزیری می‌تواند خودمختار باشد؟ یک وزیر نمی‌تواند راجع به شهرهایی که خون، رگ و پوست آن‌ها برای ورزش گذاشته شده است، این‌گونه صحبت کند و ورزش را در شهرهایی مثل آبادان، مسجدسلیمان و بوشهر نابود کند. زمانی می‌توانیم این‌گونه حرف بزنیم که تمام ساختار ورزش ما حرفه‌ای شده باشد و به سمت و سوی قهرمانی و خصوصی شدن برود. پس تا خصوصی نشده‌ایم یک وزیر نمی‌تواند به خود اجازه دهد که این‌گونه صحبت کند.

*برای نمایندگان خوزستان متاسفم

یزدی افزود: برای نمایندگان خوزستان که اصلا نمی‌توانند از حق و حقوق فوتبال و مردم استان دفاع کنند، متاسف هستم. آقای زنگنه این‌گونه صحبت و تمام بودجه‌ها را ملغی کرد ولی هیچ کسی صحبتی نکرد. واقعا می‌خواهم بدانم یک وزیر چگونه به خود اجازه داد که این‌گونه صحبت کند؟ نمی‌دانم کسی نیست که با این وزیر برخورد کند؟ چطور در وزارت صنعت، معدن و تجارت، ‌آن پول‌های گزاف هزینه می‌شود و تیم‌هایی مانند سپاهان، فولاد و ذوب آهن با آن پول‌ها و بودجه‌های مشخص از ابتدای فصل به دنبال کارهای خود هستند اما تیم‌های نفتی در خوزستان و بوشهر، باید بلاتکلیف بمانند و هشت‌شان گرو نُه‌شان باشد. انتظار داریم نمایندگان خوزستان و مسئولان ورزش استان حرکتی داشته باشند و فشار ایجاد کنند تا این ابلاغیه لغو شود.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار