مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران عنوان کرد
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: شمار قطعات کاربردی صنعت حفاری تولید داخل از مرز 22 هزار و 500 قطعه فراتر رفت.
کد خبر: ۸۰۵۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸ 14 December 2019

سید عبدالله موسوی در بازدید از یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری در جمع خبرنگاران با اشاره به توانمندی های سازندگان و صنعتگران ایرانی اظهار کرد: هر ساله بر اساس گزارش ها و در بازدید از فضاهای نمایشگاهی خاصه صنعت نفت، شاهد رشد کیفی، تنوع، نوآوری و خلاقیت های سازندگان داخلی و متخصصان صنعت نفت و حفاری هستیم.

وی افزود: در بیش از یک دهه اخیر در نتیجه هم افزایی میان شرکت های نفتی، مراکز علمی و پژوهشی، مجموعه های صنعتی بزرگ و کوچک و شرکت های دانش بنیان، تحول خارق العاده در موضوع کسب دانش فنی، طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات در صنایع مختلف از جمله صنعت نفت حاصل شد که نویدبخش خودکفایی و خوداتکایی در این صنعت عظیم شد.

موسوی عنوان کرد: هم اینک با ابتکار عمل و تعامل میان شرکت های دولتی فعال در عرصه صنعت نفت و سازندگان و صنعتگران داخلی، گام های بلندی در تامین نیازهای صنعت نفت و حفاری برداشته شده و تولید تجهیزات که خود آمیخته ای از صدها قطعه با فناوری پیچیده است، در فهرست کار شرکت ها و مجموعه های صنعتی که در زمینه ساخت فعالیت دارند قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اینکه تعداد کل قطعات ساخت داخل منحصر بفرد بیش از 6 هزار و 900 قلم است، گفت: به موازات این توفیق تا به حال 40 تجهیز پیچیده با فناوری روز به طور کامل بومی سازی شده است که از آن جمله می توان به لوله مغزی سیار، گرداننده فوقانی (تاپ درایو)، انواع پمپ های فشار قوی (پمپ تراک)، اسکیدهای نمودارگیری دریایی، یونیت نمودارگیری سطحی و درون چاهی، SCR و بخش های مهمی از تجهیزات و ابزار مربوط به خدمات فنی و مهندسی یکپارچه حفاری اشاره کرد.

وی گفت: در حال حاضر نیز 394 قطعه پرمصرف کاربردی در صنعت حفاری در مراحل ساخت قرار دارد و در یک سال اخیر 644 نفشه ساخت، اصلاح و به روزرسانی شده است.

موسوی با بیان اینکه تعداد سازندگان طرف قرارداد در زمینه ساخت قطعات جدید 106 سازنده هستند، خاطرنشان کرد: بیشتر این شرکت ها در استان خوزستان هستند و در دو سال گذشته افزون بر 75 درصد از حجم ریالی خرید قطعات ساخت داخل به این استان اختصاص داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال رونق تولید گفت: این شرکت هم افزایی بیشتر و استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های داخلی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود دارد و نهایت همکاری و همیاری را با سازندگان و صنعتگران خواهد داشت.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار