کمیته انضباطی آرای خود را درباره تیم‌های مختلف فوتسال و فوتبال صادر کرد.
کد خبر: ۸۱۳۸۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲ 14 January 2020

به دنبال تخلف تماشاگران تیم شهرداری ماهشهر مقابل پرسپولیس تهران از سری رقابت‌های جام حذفی که منجر به صدور رای قرار دستور موقت شده بود و این تیم تا اطلاع بعدی بدون حضور تماشاگران تیم ماهشهر باید مسابقات خود ر ا برگزار می‌کرد، نماینده تیم شهرداری ماهشهر در کمیته انضباطی حضور یافت و مستندات و گزارش‌های خود را ارائه کرد و در نهایت رای کمیته انضباطی به شرح زیر صادر شد:

محرومیت شهرداری ماهشهر از حضور هواداران و جریمه ۵ میلیونی

طرفداران تیم شهرداری ماهشهر در دیدار برابر پرسپولیس که مورخ ۲ دی‌ماه برگزار شد، درست قبل از شروع بازی اقدام به فحاشی به تیم مقابل کرده و تداوم این رفتار در حین مسابقه و پرتاب سنگ و اشیا مختلف به دفعات رخ داد. هم‌چنین در دقیقه ۸۹ با پرتاب سنگ به سوی کمک داور دوم که باعث مصدومیت وی شد از دیگر تخلفات تماشاگران این تیم بود. بر همین اساس کمیته انضباطی با احراز تخلفات طرفداران منتسب به تیم شهرداری ماهشهر و انطباق با ماده ۸۹ مقررات انضباطی، این تیم را از برگزاری یک دیدار خانگی بدون حضور تماشاگران و با احتساب محرومیت ناشی از دستور موقت محروم کرد و تیم شهرداری ماهشهر باید ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.
این رای قطعی و در مورد جریمه نقدی جهات مخففه ماده ۹۳ رعایت شده است.

جریمه یک میلیونی جواد نکونام

با توجه به شکایت باشگاه پرسپولیس از جواد نکونام، سرمربی تیم فولاد خوزستان مبنی بر مصاحبه وی با یکی از برنامه‌های تلویزیونی پس از دیدار برابر پرسپولیس تهران که از نظر این باشگاه جملات نکونام به خصوص در استعمال کلمه ناحق را به نوعی نشر اکاذیت قلمداد کرده است، اعضای کمیته انضباطی پس از استماع استدلالات نماینده شاکی و دفاعیات نکونام و هم‌چنین بازبینی فیلم، اعلام کرد مصاحبه سرمربی تیم فولاد خوزستان را مصداق نشر اکاذیب دانسته و طبق ماده ۷۱ و با در نظر گرفتن نداشتن سابقه جواد نکونام و اعمال ماده ۹۳ و بند "ث" ماده ۹۴، نکونام را به مبلغ ۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی به خاطر نشر اکاذیب محکوم کرد.

جریمه ۱۰ میلیونی بازیکن مس سونگون

دیدار تیم‌های فوتسال فرش آرا مشهد و مس سونگون ورزقان تبریز برگزار و از سوی فرهاد فخیم، بازیکن تیم مس سونگون ورزقان تخلفاتی مبنی بر بدرفتاری در قبال بازیکن حریف و رفتار غیر ورزشی رخ داد. وی به ۱۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد (این رای قابل تجدید نظر است).

باشگاه مس سونگون ورزقان به دلیل داشتن سه بازیکن اخطاری باید ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.

جریمه ۵ میلیونی دروازه‌بان شاهین کرمانشاه

فرید نادری، دروازبان تیم شاهین کرمانشاه به دلیل تحریک تماشاگران با حرکت دست در دیدار برابر اهورا بهبان، باید ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.

جریمه ۷ میلیونی آذرخش بندرعباس و سه بر صفر شدن بازی به سود فرش آرا

دیدار تیم های فرش آرا مشهد و آذرخش بندرعباس که قرار بود در تاریخ ۲۲ آبان‌ماه برگزار شود به دلیل حضور نداشتن تیم آذرخش بندرعباس، این مسابقه انجام نشد. کمیته انضباطی به استناد ماده ۶۲ انضباطی نتیجه این دیدار را سه بر صفر به سود تیم فرش آرا مشهد اعلام کرد و تیم آذرخش بندرعباس را به پرداخت ۷۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد. این رای با رعایت مقررات در مورد نتیجه قابل تجدید نظر خواهی در کمیته استیناف است و از نظر جریمه نقدی قطعی است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار