مشاور رییس سازمان بهزیستی کشور خبر داد
مشاور رییس سازمان بهزیستی کشور در امور معلولین درباره سهمیه استخدام سه درصد معلولان بیان کرد: این سهمیه جدا و به بهزیستی داده می شود و بعد از این در استخدامی های کشور سهمیه معلولان حتما لحاظ خواهد شد.
کد خبر: ۸۱۴۸۲۲
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵ 22 January 2020

علی همت محمودنژاد اظهار کرد: تمام تلاش ما بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان است که متاسفانه مقاومت هایی وجود دارد و با توجه به مشکلات خاص کشور و سخت شدن تامین بودجه، مشکلاتی در این زمینه برای معلولان نیز به وجود آمده است.

مشاور رییس سازمان بهزیستی کشور در امور معلولین با بیان اینکه علی رغم مشکلات مالی، امسال هزینه افراد دارای ضایعه نخاعی را از ۲۰۰ هزار تومان به بیش از ۵۰۰ هزار تومان افزایش دادیم اظهار کرد: مشکلات افراد دارای معلولیت بسیار زیاد است و تلاش می کنیم دولت همه بودجه معلولان را بدهد که ۱۱۰۰ میلیارد تومان برای قانون حمایت از معلولان در نظر گرفته شده که انتظار داریم سازمان برنامه و بودجه آن را کامل پرداخت کند.

محمودنژاد با اشاره به لزوم تامین وسایل توانبخشی و امکانات برای ورزشکاران پارالمپیک ۲۰۲۰ که کرمان نیز سهمیه دارد، تصریح کرد: سرانه نگهداری افراد دارای معلولیت خیلی بالاست و مدیران استان کرمان برای حل مشکلات تلاش می کنند اما باید با توجه به اینکه بهزیستی سازمان ۱۰۰ درصد حمایتی است بودجه این سازمان کامل اختصاص پیدا کند.

مشاور رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه در سال قبل ۱۶ درصد با انقباض بودجه بهزیستی مواجه شدیم که این مسئله مشکل ایجاد می کند، افزود: درخواست ما از استاندار کرمان این است به طور خاص معلولان و بهزیستی را که دست تنهاست، حمایت و براساس ماده ۸ قانون معلولان در زمینه استفاده رایگان افراد دارای معلولیت از فضاهای ورزشی ادارات دستور قطعی صادر کند.

وی در ادامه افزود: باید همه کمک کنیم مردم آگاهی بیشتری نسبت به مشکلات معلولان داشته و مسوولان برای رفع مشکل گام های موثری بردارند.

محمودنژاد درباره سهمیه استخدام سه درصد معلولان بیان کرد: این سهمیه جدا و به بهزیستی داده می شود و بعد از این در استخدامی های کشور سهمیه معلولان حتما لحاظ خواهد شد.

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار