معاون استاندار خوزستان:
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره بروز مشکلات تنفسی برای برخی شهروندان خوزستانی به ویژه شهروندان اهوازی بیان کرد: تاکنون در زمینه علت وقوع این مشکلات به نتیجه و جمع‌بندی نرسیده‌ایم.
کد خبر: ۸۱۶۲۹۲
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸ 22 January 2020

فاضل عبیات در جلسه کارگروه مقابله با گرد و غبار اظهار کرد: نامگذاری روز یا هفته‌ای به نام هوای پاک جهت برانگیختن حساسیت و تذکر مسئولیت همگانی است. این مساله مهم و حساسیت‌برانگیز باید در یک فضای چالشی برگزار شود، اما ترکیب جلسه حاضر اقتضاء می‌کند جلسه آرام‌تر و کارشناسی‌تر باشد.

وی افزود: ما در برابر محیط زیست مسئولیت داریم و آلوده کردن محیط زیست، ویران کردن زیستگاه خودمان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره بروز مشکلات تنفسی برای برخی شهروندان خوزستانی به ویژه شهروندان اهوازی بیان کرد: تاکنون در زمینه علت وقوع این مشکلات به نتیجه و جمع‌بندی نرسیده‌ایم.

عبیات ادامه داد: اکنون نیز نسبت به گزارش‌های ارائه شده در زمینه بنزین توزیع شده، وضعیت فلرهای نفتی و یا وضعیت شرکت‌های فولاد و کربن اختلاف‌نظر وجود دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان عنوان کرد: موارد مطرح شده مثبت بودند، اما چرا وضعیت شهر اهواز اینگونه است؟ اگر همه این اقدامات مثبت انجام شده است، علت آلودگی اهواز چیست؟ علت اینکه بهبود به اندازه کافی ایجاد نشده، چیست؟

وی گفت: شفافیت و مداخله ارگان‌های ذیربط در گزارش‌گیری مستمر در این زمینه بسیار می‌تواند مفید باشد. گزارش محیط زیست از کیفیت بنزین توزیع شده نسبت به گزارش آقای نجفی بسیار متفاوت بود. همچنین گزارش محیط زیست از وضعیت جمع‌آوری گازهای سوزانده شده در پی فعالیت‌های نفتی نسبت به گزارش‌های مسئولین نفت متفاوت بوده است که چنین مسائلی نیاز به بررسی بیشتری دارند. در این زمینه بازدیدهای مشترک بسیار مهم است.

عبیات افزود: همچنین هماهنگی بین‌بخشی در خصوص هوای پاک باید ایجاد شود. در مورد آمار و ارقام دقت بیشتری شود. باید به سمت همسوسازی و ارئه شفاف مباحث پیش برویم. همچنین بحث هماهنگی جهت تعطیلی موقت کارخانه‌ها و مراکز موثر در شرایط آلودگی هوا بسیار حائز اهمیت است که استانداران مکلف هستند با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست در این زمینه اقدام کنند و مطابق ماده ۱۲ قانون هوای پاک اقدام لازم را انجام دهند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آلودگی هوا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار