رئیس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان گفت: توصیه می‌شود افرادی که تاکنون ماهیانه یک قرص ویتامین D پنجاه هزار واحدی را مصرف می‌کردند به همین روال ادامه دهند و کسانی که تاکنون قرص ویتامین D مصرف نکرده‌اند به مدت چهار هفته، هفته‌ای یک ویتامین D پنجاه هزار واحدی را مصرف کنند.
کد خبر: ۸۳۱۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰ 22 March 2020

مهنوش صاحبدل با اشاره به تاثیر مصرف مکمل‌های ویتامین D در افزایش سیستم ایمنی بدن، اظهار کرد: در شرایط کنونی، به افراد دارای علائم کروناویروس و نیز به سایر افراد برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس، بر مصرف منابع غذایی دارای ویتامین D توصیه می‌شود.

وی افزود: همواره توصیه کرده‌ایم که افراد بالای ۱۲ سال، ماهانه یک مکمل ویتامین D یک هزار واحدی را مصرف کنند اما اکنون توصیه می‌شود افرادی که تاکنون ماهیانه یک ویتامین D پنجاه هزار واحدی را مصرف می‌کردند به همین روال را ادامه دهند و کسانی که تاکنون قرص ویتامین D مصرف نکرده‌اند به مدت چهار هفته، هفته‌ای یک قرص ویتامین D پنجاه هزار واحدی را مصرف کنند.

صاحبدل بیان کرد: توصیه بهتر این است که افراد بالای ۱۲ سال روزانه یک قرص ویتامین D یک هزار واحدی مصرف کنند.

رئیس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه مصرف قرص یک هزار واحدی ویتامین D محدودیتی ندارد، گفت: ویتامین D یک هزار واحدی برای پیشگیری مصرف می‌شود و فردی که کمبود ویتامین D ندارد نیز باید این قرص را مصرف کند.

این کارشناس تغذیه ادامه داد: در این روزها، افراد زیر ۱۲ سال یک روز در میان یک قرص یک هزار واحدی مصرف کنند اما افرادی که کمبود ویتامین D دارند باید به مدت هشت هفته هر هفته یک قرص پنجاه هزار واحدی مصرف کنند. البته باید توجه کرد مصرف بیش از حد مکمل ویتامین D نیز عوارضی مانند بروز سنگ کلیه و مسمومیت در پی دارد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار